Today.ua

Оплата за комуналку в окупації: як отримати перерахунок та платити менше

Українцям, які залишили своє житло на окупованих територіях і більше місяця там не перебували, можуть звернутися до своїх постачальників комунальних послуг за перерахунком. Для цього потрібно пред'явити або довідку внутрішньо переміщеної особи, або довідку, що свідчить про службу власника житла у ЗСУ. Перерахунок можна отримати за всі послуги, крім опалення.

Заступник міністра громад та територій Наталія Хоцяновська розповіла, як нараховується комуналка під час війни. У різних містах механізм перерахунку може бути різним.

"Наприклад, у Миколаєві з постачанням холодної води виняткова ситуація у зв'язку з руйнуванням водопроводу. Такі ж винятки є і в інших містах, тому ухвалюються індивідуальні рішення, так було зроблено у Чернігові». Але загальна тенденція — якщо підприємства надавали комунальні послуги, то вони проводять нарахування. Споживачі з розумінням та повагою ставляться до комунальників, бо справді стали свідками, що у такий нелегкий час для країни ми були у переважній більшості, де активних дій не було, з газом, електрикою, водою", - розповіла Наталія Хоцяновська.

Незважаючи на війну, українці максимально намагаються погасити заборгованість за комуналку та сплачують рахунки. Рівень погашення заборгованості загалом по містам досить високий - від 68% до 100%.

Нагадаємо, що з 1 червня тарифи на комунальні послуги в Україні залишаться незмінними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ