Тарифи на комуналку з 1 червня: що зміниться, і як потрібно буде платити

Уряд ухвалив остаточне рішення щодо вартості комуналки з 1 червня. Тарифи на комуналку залишаться незмінними. Принаймні, на найближчі місяці.

Тарифи на комуналку з 1 червня: що зміниться, і як потрібно буде платити - today.ua

Зокрема, тарифи на газ залишаться такими, як були у постачальників до війни. Нагадаємо, що в Україні не було єдиного тарифу на газ, і всі споживачі мали змогу обрати собі компанію-постачальника із прийнятними цінами.

Так, у компанії Нафтогаз, до якої перейшло багато споживачів, тариф на газ становить 7,96 грн/кубометр. Не багатьом він відрізняється і у великого загону регіональних компаній, що належать до групи Твій Газзбут. У цих компаній тариф на газ дорівнює 7,99. Таким чином, переважно для українських побутових споживачів тариф на газ залишиться близько 8 гривень за кубометр. Пільгова вартість газу діятиме і для підприємств критичної інфраструктури. Тарифи на комуналку з 1 червня: що зміниться, і як потрібно буде платити Що стосується тарифів на електроенергію для населення, то щодо них прийняли рішення ще у 2022 році. Тоді було вирішено їх "заморозити", принаймні, на півроку. Таким чином, тарифи на електроенергію залишилися незмінними: 1,44 грн/кВт-годину при розмірі споживання до 250 кВт-годин та 1,68 грн/кВт-годину при розмірі споживання понад 250 кВт-годин.

Тарифи на воду встановлюють самі місцеві водоканали, проте затверджує їх НКРЕКУ. Поки що жодних відомостей про зміни у тарифах на водопостачання не було.

Нагадаємо, мешканцям західної України можуть повернути штрафи за прострочену плату за комуналкою ще до завершення війни.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua