Одеського обласного воєнкома відсторонили від виконання обов'язків: чим прославився полковник під час війни

Автор: Марченко Любов

Оперативне командування "Південь" відсторонило полковника Євгена Борисова від виконання обов'язків обласного військового комісара. Таким чином відреагували на журналістське розслідування статків його сім'ї. Під час війни його рідні встигли придбати дороге нерухоме і рухоме майно за кордоном, поки сам одеський обласний воєнком ревно служив Батьківщині.

Одеського обласного воєнкома відсторонили від виконання обов'язків: чим прославився полковник під час війни - today.ua

Про те, як живуть рідні одеського воєнкома, поки він ревно служить Україні, розповіла у своєму Facebook (https://www.facebook.com/zoyakazanzhy/posts/pfbid0mc7XdKxhXL5zjPoXve7CAhYeqpa1rG7mpVYLBBQhwbpfP4ytgMdjQXKF6sgHNoMAl) журналістка Зоя Казанжи.

Поки полковник несе нелегку військову службу, його рідні скуповують дорогу нерухомість в Іспанії.  Жоден із придбаних об'єктів на нього особисто не зареєстрований. І в принципі нічого незаконного у цих придбаннях немає. Люди багато і важко працювали, мали свій бізнес, от і можуть собі дозволити дорогі покупки. Ну, а те, що усі ці придбання припали на час війни в Україні, то в цьому також нічого протиправного немає.

Чим збагатіла родина воєнкома під час війни в Україні

Дружина воєнкома, що рятується від війни у сонячній Іспанії,  зняла там квартиру. Очевидно, що житло з комфортом, позаяк вартує недешево – 5 тисяч євро на місяць. Але жінка займається бізнесом то й може собі дозволити такі витрати.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Не менш успішною бізнес-вумен виявилась і мати Євгена Борисова. Пенсіонерка придбала в Іспанії на своє ім'я дорогу елітну нерухомість.

"Будиночок не такий вже й шикарний. І не сказати, щоб дуже новий. Аж в 2017 році побудований. І площею всього-навсього у 857 квадратних метрів. Не у 2 ж тисячі! Та і хотіли за будинок 4 400 000€, а пани сторгувалися за 3 960 000€", - пише журналістка.

Втім, чому б успішній бізнес-вумен справді не придбати собі "хатинку" в Іспанії? Щоправда,  задекларовані статки поважної пані не такі вже й шалені, та очевидно жінка вміє економити.

"Мама - пенсіонерка у Борисова - бізнесвумен. До війни прибутки ТОВ Юг, де вона засновниця і беніфіціарка, становили 800 000 гривень. На трьох. Тому на таку хату спокійно можна було заробити. За 33 роки приблизно", - підрахувала Зоя Казанжи.

Одеського обласного воєнкома відсторонили від виконання обов'язків: чим прославився полковник під час війни

Звісно, рахувати чужі гроші, та ще й зароблені потом і кров'ю – справа, недостойна. І все ж, якось дуже не сходяться у родини Борисових дебет із кредитом. До речі, щодо заробленого кров'ю. Євгена Борисова у квітні 2022 року ще й нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Орден цей бойовий, та, як з'ясувалося, воєнком ще до війни потрапив у госпіталь (не з бойовим пораненням), і жодного дня не був на передовій.  

Очевидно, в госпіталі не змогли остаточно поправити здоров'я полковника. Тому в грудні 2022 він був змушений покинути Україну, щоб відпочити 28 днів у тій же Іспанії. Щоправда, в Одесі пліткують, що й там він спокою не мав, адже займався тим будиночком, який придбала його мама.

Хоча одним будиночком іспанські покупки його родини не обійшлися. Вже цьогоріч, у 2023, воєнкомова дружина обзавелася там ще й офісом у престижному діловому районі.

"Дружина обласного воєнкома вже у 2023 році купила офіс з терасою у престижному кварталі Golden Mile за адресою: Av. Bulevar Príncipe Alfonso de Hohenlohe, 8, 29602 Marbella, Málaga, Spain", - повідомляє одеська журналістка.

Далі вона продовжує перелік придбань скромного українського офіцера:

"Воєнком ще авто завіз - Mercedes Benz G63 AMG 2022 року випуску. Гуманітарний вантаж, сказав. Для потреб армії. Ну ми і не сумніваємось, що у Бахмуті саме на таких підвозять снаряди".

Одеського обласного воєнкома відсторонили від виконання обов'язків: чим прославився полковник під час війни

Про джерело нечуваних статків воєнкомівської родини ходять різні чутки. Злі язики подейкують, що в Одесі дуууже дорогі "білі квитки". Щоб отримати звільнення від служби в ЗСУ, треба щедро заплатити на всіх етапах проходження мобілізації. Але то, мабуть, заздрісники щось вигадують. Бо не може український полковник та ще й орденоносець так плямувати своє добре ім'я та офіцерські погони.

Чи - може? Відповідь на це непросте питання має дати службова перевірка, призначена Оперативним командуванням "Південь" за публікаціями у пресі.

"Командуванням вже призначено службову і профільну перевірки за напрямками відповідних структур, посадовця усунуто на цей час від виконання службових обов’язків", - йдеться в офіційній інформації від ОК "Південь".

Які висновки зробить перевірка, та які наслідки це матиме для воєнкома Борисова, наразі невідомо.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Два варіанти - або дадуть ще один орден, або звільнять по-тихому, і він поїде в Іспанію, супроводжувати маму-пенсіонерку, у якої там є житло. Бо в Одесі страшно, і поважна пані не має ото нервуватися", - припустила Зоя Казанжи.

Нагадаємо, тим часом дедалі більше точиться розмов про наближення контрнаступу ЗСУ. Військові експерти кажуть, що він буде обов'язково, і вже зараз підготовка до нього вийшла на фінішну пряму.