Війна в Україні: ЗСУ можуть піти в контрнаступ, не маючи достатньо боєприпасів

ЗСУ готуються до контрнаступу на позиції росіян. Успішний контрнаступ може стати переломним моментом у ході цієї війни та каталізатором її завершення. Водночас, основним гальмуючим фактором для наступу української армії є нестача боєприпасів, проте його все одно розпочнуть.

Війна в Україні: ЗСУ можуть піти в контрнаступ, не маючи достатньо боєприпасів - today.ua

Про це розповіло видання The Times, аналізуючи становище на фронті та домовленості між Україною і її союзниками.

У своєму матеріалі журналісти The Times посилаються на британських військових, які підтримують тісний зв'язок із українськими колегами. Усі вони кажуть, що і влада України, і українське військове командування налаштовані дуже рішуче. Підготовка до контрнаступу йде повним ходом. Єдине, що стримує його початок – нестача боєприпасів.

Через це Захід трохи пригальмував свої постачання зброї Україні. Адже від нього небагато ефекту, якщо до неї бракує ракет, куль чи снарядів. Наприклад, українська армія за місяць витрачає стільки снарядів калібру 155 мм, скільки США не здатні виготовити за цілий рік.

Схожі проблеми мають і російські військові. Вони також витрачають більше боєприпасів, ніж здатна виробити їхню промисловість. Тому у разі контратаки "снарядний голод" відчуватимуть обидві сторони.

Війна в Україні: ЗСУ можуть піти в контрнаступ, не маючи достатньо боєприпасів

І все ж, українське командування налаштоване розпочати контрнаступ або влітку цього року, або вже наприкінці весни. Втім, не все у цьому питанні залежить від українського командування, зазначає видання. До вирішального контрудару українську владу підштовхують західні партнери, зокрема США. За рік із лишком війни Вашингтон вклав чимало коштів в озброєння для ЗСУ та підготовку українських військових фахівців, і тепер там чекають, що ці витрати окупляться.

Коли розпочнеться контрнаступ?

Про час і дату початку наступальної операції знатимуть троє людей у світі: президент Зеленський, головком ЗСУ Валерій Залужний та ще напевно міністр оборони. Решті повідомлять про це вже безпосередньо перед початком контрнаступу.

Втім, військовий експерт Роман Світан вважає, що він уже розпочався. Зараз українська розвідка "промацує" передові позиції росіян, аби знайти в них слабкі місця і завдати вирішального удару саме там. Експерт також вважає, що початком активної фази контрнаступу буде знищення Кримського мосту. Завдяки цьому вдасться паралізувати швидке постачання боєприпасів та нової техніки для російських військових.

Про швидкий початок контрнаступу опосередковано попередив і голова Міноборони Олексій Рєзніков. Він каже, що підготовка ЗСУ до наступу вже вийшла на фінішну пряму.

Західні експерти прогнозують, що на цьому етапі українським військовим вдасться відбити лише невелику частину окупованої території. А тому до повної деокупації та виходу на кордони, визначені міжнародним правом, українцям доведеться виграти ще не одну битву.

Нагадаємо, з'явився черговий прогноз астролога щодо закінчення війни. Втім, прогнози астрологів у цьому питанні дедалі більше схожі на прогнози військових експертів і навпаки. Хто у кого консультується – невідомо.

ДЖЕРЕЛОunian.net