Правила прийому на роботу під час мобілізації відрізняються від тих, що були в довоєнний період. Зміни торкнулися військовозобов'язаних громадян. Окрім трудової книжки, під час працевлаштування чоловікам призовного віку слід надати роботодавцю ще перелік документів.
До списку входять такі військово-облікові документи:
- приписне – для призовників;
- військовий квиток чи тимчасове посвідчення – для військовозобов'язаних;
- військовий квиток – для резервістів.
Відповідно до постанови КМУ №1487 Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку, який передбачає синхронізацію Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з іншими, при прийомі на роботу чоловіки призовного віку мають надавати роботодавцю один із вищезгаданих документів.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Кожен роботодавець з початку січня 2023 року веде та регулярно оновлює різні облікові документи. У тому числі можуть бути списки персонального військового обліку, відомості оперативного обліку ПВР, журнали обліку результатів перевірки. При прийомі на роботу або під час звільнення роботодавець повинен повідомляти відповідні територіальні центри комплектування.
Нагадаємо, що уряд дозволив забронювати від мобілізації частину працівників лише тим підприємствам, організаціям та установам, які критично важливі для функціонування економіки та відповідають трьом із семи критеріїв.
Серед них такі:
- Загальна сума сплачених податків та інших зборів перевищує 1,5 млн. євро на рік.
- Сума надходжень в іноземній валюті перевищує еквівалент 32 млн. євро.
- Підприємство має стратегічне значення для економіки та безпеки країни згідно з постановою Кабміну №83 від 2015 року.
- Підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіального суспільства. Критерії визначають профільні міністерства чи ОДА "з урахуванням потреб громад".
- Підприємство не має заборгованості з ЄСВ.
- Розмір зарплати на підприємстві – не менший за середню по регіону.
- Підприємство є резидентом Дія. Це спеціальний правовий режим для ІТ-індустрії. Він почав діяти у лютому 2022 року.
- Окреме виключне право бронювання працівників встановлено для органів влади, підприємств, організацій та установ, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та послуг для забезпечення потреб ЗСУ.
Раніше повідомлялося, що в рамках загальної мобілізації до ЗСУ призиватимуть обмежено придатних до служби чоловіків.