Загальна мобілізація: в армію будуть призивати обмежено придатних до служби українців

В Україні до 19 лютого діє воєнний стан та проводиться загальна мобілізація. Багато військовозобов'язаних чоловіків не підлягають призову в армію за станом здоров'я – вони вважаються обмежено придатними до служби. Однак їм також видаватимуть повістки.

Загальна мобілізація: в армію будуть призивати обмежено придатних до служби українців - today.ua

Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач заявив, що обмежено придатні до військової служби українці також можуть бути мобілізовані. Він уточнив, що ті, хто за висновком військово-лікарських комісій не підлягають призову, не воюватимуть на передовій, але цілком можуть бути корисними у ЗСУ.

"Ті військовозобов'язані, які обмежено придатні до військової служби у воєнний час, можуть бути мобілізовані, але їхня служба проходитиме не в бойових частинах, а у військових частинах забезпечення", - пояснив Горбач у коментарі медіа Сил безпеки та оборони України Military Media Center.

Полковник додав, що такі українці зможуть служити у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, навчальних закладах, установах Міністерства оборони та інших небойових підрозділах.

Українцям, які були визнані медкомісіями обмежено придатними до військової служби, не можуть служити у морській піхоті, плавскладі, десантних військах та інших підрозділах.

Загальна мобілізація: в армію будуть призивати обмежено придатних до служби українців

Військовослужбовець нагадав, що вручення повістки не є автоматичним білетом на фронт. Документи насамперед роздають, щоб актуалізувати інформацію про громадян. Можливий призов на військову службу – це звичайний процес у країні, де триває війна.

"Слід не забувати, що обов'язком кожного українця є захист своєї країни. Бо якщо сьогодні ти тікаєш від війни – завтра вона може прийти до тебе", – підсумував військовослужбовець.

Раніше стало відомо, що українці можуть відмовитись від повісток старого зразка.