Енергосистема України об'єдналася з європейською. Цей процес був запланований ще до війни. Розраховували, що це об'єднання енергосистем України і Європи має статися десь наприкінці 2022 року, проте війна пришвидшила цей процес.
Про приєднання енергосистеми України до європейської енергетичної системи ENTSO-E розповів у своєму Twitter президент Володимир Зеленський.
"Завершилось об’єднання української та європейської енергосистем. Тепер наша електроенергія тече в Європу, а європейська – в Україну. Дякую членам ЄС, особисто президентці Еврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, єврокомісарці з питань енергетики Кадрі Сімсон і всім, завдяки кому у нас тепер єдина енергосистема", – написав він.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Президент також подякував українським енергетикам, які, попри надзвичайні складнощі воєнного періоду, змогли у короткий строк впоратись зі складними інженерними завданнями та приєднати нашу енергосистему до європейської.
Що зміниться з об'єднанням двох енергосистем?
- Раніше Україна могла обмінюватися струмом з Росією та Білоруссю. Між нашими двома країнами здійснювалось перетікання електроенергії. І навіть ще торік Україна не раз була змушена купувати електрику у Білорусі, аби збалансувати свою енергосистему. Тепер обміну електроенергією між Україною і Росією та Білоруссю не буде.
- Натомість при потребі буде обмін електроенергією із ЄС.
- При цьому Україна отримує енергетичну безпеку завдяки тому, що вона не буде залежати від примх агресора.
- Україна також матиме змогу експортувати свою електроенергію за кордон за вищими цінами, ніж продає її всередині країни. Але така можливість наразі гіпотетична, адже поки що Україна більше імпортує, аніж експортує електроенергію. При цьому імпорт також стане для нас дорожчим. Отже зрештою це може призвести до подорожчання електроенергії для кінцевого споживача.