Уряд вирішив, яким буде тариф на електроенергію під час війни

В Україні різко зменшився рівень розрахунків за електроенергію. Через це компанії Енергоатом та Укргідроенерго, які продають для населення електрику за зниженою ціною, зазнають збитків. За таких умов їм потрібно компенсувати втрати. Проте уряд вирішив залишити колишній тариф на електроенергію до кінця війни.

Уряд вирішив, яким буде тариф на електроенергію під час війни - today.ua

Про це розповів Міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв'ю одному з вітчизняних видань.

"Є питання, як це все збалансувати. Ми працюємо над цим. Є радикальні ідеї, але я прихильник того, що треба утримати механізм, який є", – зазначив міністр.

Наразі компанії Енергоатом та Укргідроенерго постачають побутовим споживачам електроенергію в рамках спеціальних зобов'язань – за зниженою ціною. Для споживачів, які витрачають за місяць не більше 250 кВт-год, тариф на електроенергію становить 1,44 гривні. Для тих, хто перевищує цю місячну норму, кіловат коштує 1,68 гривні. У будь-якому випадку це – дуже прийнятні ціни, які набагато нижчі від собівартості електрики. Такі тарифи зафіксовані на період з 1 жовтня 2021 року по 31 квітня 2022. Уряд вирішив, яким буде тариф на електроенергію під час війни Урядом також було передбачено механізм компенсації втрат, які зазнають генеруючі компанії через продаж населенню електроенергії за дешевими цінами. Їм дозволили продавати електроенергію на ринку та за рахунок ринкових доходів покривати втрати від продажів населенню.

Проте з початком війни скоротився і рівень продажу електроенергії на ринку, і рівень розрахунків населення. Багато людей не можуть зараз оплачувати комуналку навіть за низькими цінами. З початку війни рівень розрахунків на ринку електроенергії знизився на 30% або майже третину. Але й за таких умов уряд вирішив не підвищувати тариф на електроенергію для населення до закінчення війни.

"Безумовно, ніхто тарифи не підвищуватиме. Я думаю, ми зараз розробимо певний алгоритм, який би допоміг усім генераціям спокійно пройти цей період", - розповів Галущенко.

Нагадаємо, у Міненерго також вирішили, як чинити зі споживачами, що мають борги за електрику.

ДЖЕРЕЛОinterfax.com.ua