Трохи більше ніж через рік, із 2023 року, власникам та орендарям земельних ділянок доведеться платити новий податок на землю. Йдеться про землю, яка знаходиться за межами населених пунктів. Тобто цим податком не обкладатимуться присадибні ділянки.
Мінімальне податкове зобов'язання – саме так зветься цей податок – становитиме в середньому 1,4 тисячі гривень на рік з 1 гектару.
Цей податок на землю власник наділу або його орендар муситиме сплатити незалежно від того, чи займається він землеобробітком і отримує врожай від цієї землі, чи вона в нього облогує. Не має значення також, чи вирощує він на цій землі щось на продаж, чи для власних потреб.
Суму мінімального податкового зобов'язання порівнюватимуть із податками, які вже сплачені власником (орендарем) із цієї землі. Тобто йдеться про податки з доходу від реалізації вирощеної сільгосппродукції, ПДФО і військовий збір із зарплати працівників і з оренди ділянки.
Якщо це мінімальне податкове зобов'язання виявиться меншим за суму податків, сплачених із цієї ділянки землі, або дорівнюватиме їй, то його не доведеться платити. Якщо ж за підрахунками воно перевищить суму сплачених податків, то доведеться сплатити різницю, на яку воно їх перевищує.
Ідеологи цього нового податку на землю кажуть, що таким чином вони мають намір боротись із нелегальним обробітком ділянок, який, за оцінками експертів, нині здійснюється приблизно 20% усіх українських орних земель.
Нагадаємо, експерти аграрного ринку не радять українцям зараз продавати свою землю. Вони кажуть, що її поки вигідніше здавати в оренду.