Німеччина змінить правила перебування українських біженців з 1 вересня: про що треба знати, щоб залишитися в країні

Німеччина змінить правила перебування в країні для українських біженців, які втікли від війни. Зокрема, до 31 серпня українці можуть продовжувати перебувати в Німеччині без оформлення статусу тимчасового захисту, навіть якщо минуло 90 днів безвізу, але вже з 1 вересня їм доведеться або подати заяву на тимчасовий захист, або виїхати з країни на 3 місяці.

Німеччина змінить правила перебування українських біженців з 1 вересня: про що треба знати, щоб залишитися в країні - today.ua

Перебування в Німеччині дозволено без оформлення, тобто на період дії безвізу, лише на 90 днів в межах 180 днів (три місяці на півроку). Рахують всі дні, починаючи з 24 лютого 2022 року. До 1 вересня німецький уряд ці дні не рахував, дозволивши українцям проживати в країні без оформлення, хоча більшість з них вже оформили статус захисту, щоб отримувати матеріальну допомогу.

Німеччина змінить правила перебування українських біженців з 1 вересня: про що треба знати, щоб залишитися в країні

Якщо до 31 серпня ви вже використали 90 днів німецького безвізу, потрібно до 1 вересня або подати заяву на тимчасовий захист, або виїхати з Німеччини на 3 місяці, а потім повернутися. У будь-якому разі українці зобов’язані подати заявку на реєстрацію, рано чи пізно, щоб до кінця війни легально проживати у цій країні та мати усі права.

Згідно з оновленими правилами отримання тимчасового захисту у Німеччині, перехідний регламент щодо перебування українців в країні буде продовжено до 28 лютого 2023 року, тобто він стосуватиметься усіх тих, хто прибуде до країни до 30 листопада 2022 року.

Нагадаємо, на які виплати на дітей мають право українські біженці в Німеччині.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua