Today.ua

Німеччина продовжила безкоштовні рейси для українців: названо умови проїзду

Влада Німеччини продовжила рейси евакуаційного поїзда з Перемишля до Ганновера до травня 2023 року. Спочатку планувалося, що поїзд курсуватиме до лютого, потім до кінця березня, і днями стало відомо про новий графік на квітень.

У Telegram-каналі "Пшемисль – Ганновер Мессе гуманітарний поїзд" з'явився графік безкоштовного поїзда "Пшемишль-Ганновер". У квітні поїзд курсуватиме по парним датам.

З польської станції Перемишль поїзд, як і раніше, відправлятиметься через день у німецьке місто Ганновер з єдиною транзитною зупинкою у Франкфурті-на-Одері для тих, хто планує подорожувати до Берліна і далі. У зворотному напрямку до Польщі поїзд їде без пасажирів.

Графік руху поїзда у квітні:

Потік українських біженців до Німеччини вже набагато менший, але люди все одно продовжують їхати, тож рейси не скасовують. Усі ті, хто хоче виїхати до Німеччини для евакуації, мають чекати на платформі польської станції "Перемишль" у потрібний час. Зорієнтуватися на місці допомагають волонтери та працівники Червоного Хреста.

При посадці діє пріоритет: спочатку люди з браслетами від польського Червоного Хреста, потім сім'ї з дітьми, люди похилого віку та люди з інвалідністю, а потім усі інші.

Поїзд до Перемишля, як правило, складається із трьох-п'яти вагонів. Загалом він може вмістити від 180 до 340-350 осіб.

За словами волонтерів, які чергують на залізничній станції, не всім пасажирам вдається виїхати до Ганновера з першого разу. Щоб отримати місце у поїзді, необхідно пройти через пункти колективного проживання.

Виїхати одразу можливо, тільки якщо в останні хвилини перед відправкою є вільні місця. Такі правила встановила німецька сторона спільно з польським Червоним Хрестом та Центром гуманітарної допомоги у Перемишлі.

Як зустрічають українців у Ганновері

У Ганновері українських біженців зустрічають співробітники німецької залізничної компанії Deutsche Bahn, працівники благодійних організацій та українські волонтери. Серед них багато таких самих біженців, які вимушено виїхали до Німеччини і стали тут переселенцями.

Зустрічаючи своїх співвітчизників на вокзалі, вони годують їх, і якщо людям немає куди йти, лишають їх у таборі. 

"Залишаються люди саме у таборі за необхідності...На тій станції багато часу проводити не дають можливості, тож люди мають швидко вирішити, що їм робити далі (зазвичай це займає від 20 до 40 хвилин)", - повідомила координаторка волонтерської ініціативи "Infopoint Hbf Hannover".

Нагадаємо, українських біженців у Німеччині попередили про штрафи за незаконне використання радіо та ТБ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ