Today.ua

Не лише Київ: названі міста, де є найбільше роботи

Київ – не єдине місто в Україні, де сьогодні є непогані шанси працевлаштуватись. Навіть більше, найдоступніша робота сьогодні - не в столиці, а в іншому місті. Саме там на ринку праці більше вакансій, аніж резюме від шукачів роботи.

Про те, які тенденції нині простежуються на українському ринку праці, де пропозицій найбільше, і де найкраще шукати роботу, розповіла редакторка кадрового видання порталу robota.ua Юлія Далібук.

Отже, в Україні потроху відроджується ринок праці. Про це свідчить кількість вакансій, яка щотижня зростає. Проте, до колишнього обсягу вакансій наразі ще дуже далеко. На сьогодні загальний обсяг ринку праці становить приблизно 27 відсотків від довоєнного.

Звісно, що найбільше робочих місць пропонують у столиці. Київ забрав на себе 36% теперішнього ринку праці. Друге місце посідає Львів, який зосередив у себе 15% від усіх пропозицій. На третьому місці розташувався Дніпро із 8%, а на четвертому Одеса – 5%. Ще 6 міст забрали собі по 3% ринку праці. Це – Вінниця, Івано-Франківськ, Полтава, Хмельницький, Ужгород і Харків.

Якщо брати не у відсотках, а в цифрах, то Київ пропонує шукачам роботи понад 8 тисяч робочих місць, Львів – 3 тисячі, Дніпро – майже 1,5 тисячі, Одеса – 1300, Вінниця – 600.  Відповідно й у тих містах, які ділять з Вінницею по 3%, приблизно така сама кількість вакансій.

Проте, якщо оцінювати за кількістю поданих резюме, то найвигідніші позиції серед шукачів роботи - не в киян. Так, жителі столиці зареєстрували на сайті пошуку роботи майже 24 тисячі резюме, одесити – 2500, дніпряни – 2300, а львів'яни – трохи більше за 2000. Тобто виходить, що тільки у Львові кількість вакансій на ринку праці переважає кількість поданих резюме.

"Сьогодні Львів по суті єдине місто в Україні, де пропозиція від роботодавців перевищує попит від пошукачів. Тому там зараз вигідно шукати роботу і це можна зробити швидше, ніж в інших регіонах. В інших містах ринок праці — в руках працедавця", - зауважила Юлія Далібук.

Крім того, за прогнозами експертки, кількість вакансій на українському ринку праці й надалі зростатиме. Однак, порівняно з довоєнним періодом, буде інший якісний склад вакансій. Ринок потребуватиме менше "білих" комірців, а більше "сірих" та "синіх". Тобто, інженерного та офісного персоналу треба буде менше, а от працівників сфери послуг та робочих рук знадобиться більше.

Нагадаємо, в Україні з'явився закон, який спрощує процедуру звільнення з роботи під час війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ