В Україні спростили процедуру звільнення з роботи

Автор: Марченко Любов

В Україні максимально спростили звільнення з роботи. У законі додалося підстав для того, щоби вказати найманому працівникові на двері. При цьому роботодавець може затримувати або не виплачувати зарплату – війна все спише.

В Україні спростили процедуру звільнення з роботи - today.ua

Спрощені норми звільнення з роботи містяться у законопроекті №7251, який проголосували у Верховній Раді. Причому народні обранці віддали голоси цьому законопроекту з великим запасом: "за" проголосували 262 нардепи за необхідної мінімальної кількості у 226 голосів.

Отже, в законодавчій базі з'явилися нові підстави для звільнення працівника під час війни.

Тепер звільнити можуть ще й з таких причин:

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

  • якщо неможливо забезпечити найманця роботою, визначеною трудовим договором, у зв'язку зі знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних і технічних умов, засобів виробництва чи майна роботодавця внаслідок бойових дій;
  • у зв'язку з відсутністю співробітника на роботі та відсутністю інформації про причини його неявки на роботу протягом 4 місяців.

В Україні спростили процедуру звільнення з роботи "У зв'язку з активними бойовими діями на території України та знищенням майна підприємств, установ, організацій подальше ведення їхньої діяльності нерідко стає неможливим", - пояснили ініціатори законодавчих нововведень.

При цьому слід знати, що під час війни роботодавець може затримувати зарплату своїм працівникам або виплачувати її в неповному розмірі, якщо відсутні умови для повної та своєчасної виплати заробленого.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, під час воєнного стану роботодавець не зобов'язаний попереджати працівника щодо припинення трудових відносин за два місяці до звільнення. Згідно з новими правилами, достатньо буде попередити за 10 днів.

Нагадаємо, стали відомі реальні масштаби безробіття в Україні. У середині червня не працювало понад третину українців, які мали роботу до початку військових дій.