Не більше п'яти в одні руки: де і як українці зможуть отримати безкоштовні LED-лампи з 1 січня

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці з 1 січня зможуть безкоштовно обміняти лампи розжарювання на світлодіодні LED-лампи, які більш економні у споживанні. Про порядок заміни лампочок розповіла перший віце-прем'єр-міністр економіки Юлія Свириденко в ефірі телемарафону.

Не більше п'яти в одні руки: де і як українці зможуть отримати безкоштовні LED-лампи з 1 січня - today.ua

Найближчими місяцями уряд планує замінити 50 млн старих лампочок на LED-лампи. Це стало доступним завдяки державній програмі допомоги від Євросоюзу.

Вже одразу після Нового року українці віком від 18 років зможуть прийти у відділення "Укрпошти" або залишити свою заявку спочатку на порталі "Дія", а потім фізично прийти у відділення "Укрпошти" та безкоштовно обміняти старі лампи розжарювання на нові LED-лампи. Одна людина зможе одержати на руки максимум п'ять лампочок.

Не більше п'яти в одні руки: де і як українці зможуть отримати безкоштовні LED-лампи з 1 січня

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Таким чином, навіть пенсіонери та малозабезпечені сім'ї, які не мають грошей на покупку світлодіодних ламп, зможуть отримати їх для своїх домогосподарств.

Як відомо, LED-лампи споживають у 7-8 разів менше електроенергії, ніж звичайні дешеві лампочки. І служать вони кілька років, на відміну ламп розжарювання.

У Мінекономіки уточнили, що 40% структури споживання електричної енергії в Україні становить населення, тому заміна 50 млн. лампочок розжарювання може заощадити роботу одного реактора потужністю 1 ГВт.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Лампи замінять не лише населенню, а й соціальним структурам – школам, лікарням, садкам, ЦНАПАМ, комунальним структурам. Таким чином, вдасться знизити споживання електроенергії в 7-8 разів.

Раніше повідомлялося, скільки грошей можна заощадити за рік, замінивши лампочки розжарювання на світлодіодні.