Не більше п'яти в одні руки: де і як українці зможуть отримати безкоштовні LED-лампи з 1 січня

Українці з 1 січня зможуть безкоштовно обміняти лампи розжарювання на світлодіодні LED-лампи, які більш економні у споживанні. Про порядок заміни лампочок розповіла перший віце-прем'єр-міністр економіки Юлія Свириденко в ефірі телемарафону.

Не більше п'яти в одні руки: де і як українці зможуть отримати безкоштовні LED-лампи з 1 січня - today.ua

Найближчими місяцями уряд планує замінити 50 млн старих лампочок на LED-лампи. Це стало доступним завдяки державній програмі допомоги від Євросоюзу.

Вже одразу після Нового року українці віком від 18 років зможуть прийти у відділення "Укрпошти" або залишити свою заявку спочатку на порталі "Дія", а потім фізично прийти у відділення "Укрпошти" та безкоштовно обміняти старі лампи розжарювання на нові LED-лампи. Одна людина зможе одержати на руки максимум п'ять лампочок.

Не більше п'яти в одні руки: де і як українці зможуть отримати безкоштовні LED-лампи з 1 січня

Таким чином, навіть пенсіонери та малозабезпечені сім'ї, які не мають грошей на покупку світлодіодних ламп, зможуть отримати їх для своїх домогосподарств.

Як відомо, LED-лампи споживають у 7-8 разів менше електроенергії, ніж звичайні дешеві лампочки. І служать вони кілька років, на відміну ламп розжарювання.

У Мінекономіки уточнили, що 40% структури споживання електричної енергії в Україні становить населення, тому заміна 50 млн. лампочок розжарювання може заощадити роботу одного реактора потужністю 1 ГВт.

Лампи замінять не лише населенню, а й соціальним структурам – школам, лікарням, садкам, ЦНАПАМ, комунальним структурам. Таким чином, вдасться знизити споживання електроенергії в 7-8 разів.

Раніше повідомлялося, скільки грошей можна заощадити за рік, замінивши лампочки розжарювання на світлодіодні.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news