Шахраї все частіше зламують акаунти українців в онлайн-банкінгу і заволодівають їх грошима. Існує кілька основних схем, на яких підловлюють клієнтів ПриватБанку та інших фінустанов. Зокрема, ми розповімо про те, як уберегти свої гроші в мобільному додатку Приват24, яким користується більшість громадян.
Злом аккаунта
Пароль від мобільного банкінгу Приват24 повинен бути максимально складним, щоб шахрай не зміг за кілька раз підібрати правильну комбінацію цифр. Найкраще використовувати при створенні пароля різні символи і цифри, великі і маленькі букви, розділові знаки. Також прив'яжіть пароль до вашої пошти, щоб при функції "Забули пароль?", Вам відразу ж приходило повідомлення, і ніхто крім вас не зміг би поміняти пароль і зламати акаунт.
Фішинг
Цей вид шахрайства стрімко набирає оборотів серед банківських шахраїв. Злочинці створюють підроблений сайт Приват24 і розсилають посилання на нього в повідомленнях вам на пошту, або через смс, або публікуючи розіграші в соціальних мережах. Переходячи по цих шкідливим посиланнях, користувач починає вводити свої особисті дані та шахраї отримують доступ до них, а значить і до його рошей.
Дзвінки
Шахраї все ще телефонують своїм жертвам, представляються співробітниками банку і повідомляють, що їх рахунок у Приват24 - під загрозою злому. Найчастіше цей метод використовується по відношенню до людей похилого віку, які можуть повестися на такий прийом. Зловмисники просять перевести кошти нібито на "резервний" рахунок, щоб там їх зберегти. Для цього вони просять дані для входу в онлайн-банкінг. Ще раз нагадуємо, що співробітники банку ніколи не вимагатимуть у вас паролі. Таке можуть дозволити собі лише шахраї.
Раніше повідомлялося, з яких причин мобільний додаток ПриватБанку Приват24 може не працювати на пристроях користувачів.