Компанія Нафтогаз представила своїм клієнтам давно обіцяний сезонний тарифний план "Комфортний Сезон". Він розрахований на 7 місяців і діятиме упродовж опалювального сезону. Тариф на газ у цьому тарифному плані залишається той самий, що і у фіксованому річному тарифному плані – 7,96. А от сплачувати абоненти будуть не за фактичним споживанням, а рівними частинами. Новий тарифний план містить і ще одну особливість, на яку варто звернути увагу споживачам.
Інформація про новий тарифний план з'явилась у Facebook-акаунті Нафтогазу.
"Головними перевагами нової пропозиції є можливість сплачувати за газ рівномірними частинами ЩОМІСЯЦЯ і відповідно спланувати свої витрати протягом опалювального сезону", - йдеться у повідомленні.
Який тариф на газ діятиме у сезонній пропозиції?
Вартість газу у новому тарифному плані залишається тією самою, що й у річному тарифному плані "Фіксований" – по 7,96 гривні за кубометр. Така ціна діятиме весь опалювальний сезон, тобто до кінця квітня 2022 року.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Термін оплати – залишається той самий, що і в річному плані – до 15 числа наступного місяця. Нафтогаз також зберігає право на 1-відсоткову знижку за тарифом у випадку дотримання платіжної дисципліни. Тобто, сумлінні клієнти оплачуватимуть газ не по 7,96, а по 7,88.
Коли можна підключити новий тарифний план?
Підключатись до нового тарифного плану можна буде вже від сьогодні, але діятиме він лише під час опалювального сезону: з 1 жовтня 2021 року по 30 квітня 2022. До жовтня клієнти, як раніше, будуть обслуговуватись за річним тарифним планом "Фіксований".
Як визначається обсяг газу, який клієнт повинен буде оплатити під час опалювального сезону?
На весь опалювальний сезон за клієнтом резервується певний обсяг споживання газу та обчислюється його вартість. Цю вартість розбивають на сім однакових частин, і щомісяця клієнт оплачує суму в розмірі 1/7 від загальної.
Тобто основна перевага такого тарифного плану в його прогнозованості. Абонент точно знає, скільки йому потрібно платити щомісяця.
Які підводні камені можуть бути у цьому тарифному плані?
"Необхідний об’єм газу на опалювальний сезон розраховується з огляду на історичні дані про використання газу конкретним клієнтом та відповідно до його типу споживання, серед яких: тип «Приготування їжі» (50 – 200 м3 газу на місяць), тип «Приготування їжі та підігрів води» (150 – 500 м3 газу на місяць), а також тип «Опалення» (800 – 20 000 м3 газу на місяць)", - йдеться у повідомленні.
Як пояснила нам операторка кол-центру Нафтогазу на ім'я Наталя (098 300 28 88), абонент визначатиметься сам із обсягом газу, який буде зарезервовано за ним на опалювальний сезон, виходячи із власного досвіду попередніх років.
Водночас, абонент має обирати обсяг споживання тільки із пропонованого діапазону. Тобто, навіть якщо він споживає газу менше, він мусить обрати обсяг, не менший за нижчу межу, пропоновану для його типу споживання.
Щоправда, за словами тієї ж операторки, якщо в кінці опалювального сезону з'ясується, що клієнт переплатив за спожитий газ, йому зроблять перерахунок, і ці гроші підуть в рахунок подальшої оплати.
Чи можна буде повернутися з "Комфортного сезону" на "Фіксований" тарифний план?
Повернутись можна буде, причому у будь-якому місяці.
Як перейти на новий тарифний план?
"Підключитися до "Комфортного Сезону" ― дуже просто! Клієнти можуть зробити це в особистому кабінеті на my.gas.ua або зателефонувавши у контакт-центр ГК «Нафтогаз України». Перехід на нову тарифну пропозицію можливий за умови відсутності заборгованості у клієнта", - інформують у Нафтогазі.
У коментарях до цієї інформації споживачі вже встигли зауважити, що не бачуть принципової відмінності між тарифом "Фіксований" і "Комфортним сезоном".
Нагадаємо, компанія Нафтогаз залишається постачальником останньої надії (ПОН) для 600 тисяч абонентів із різних куточків України. Для них тариф на газ значно вищий, ніж для постійних клієнтів компанії.