Компанія Нафтогаз дозволила частині свої клієнтів розраховуватись за спожитий газ російськими рублями. Постачальник газу каже, що це не буде вважатись колабораціонізмом, і що споживачів ніхто за це не покарає. Такий дозвіл дали, звісно, не всім споживачам Нафтогазу, а лише тим, хто залишився на тимчасово окупованій території.
Крім того, постачальник нагадав їм, в який спосіб вони можуть передати показання газового лічильника та які є способи оплати газу. Ці рекомендації Нафтогаз опублікував у своєму Facеbook-акаунті.
Постачальник із прикрістю констатує, що на сьогодні під окупантами знаходиться майже п'ята частин території нашої країни. Але там також проживають наші люди, українці, яким доводиться виживати у вкрай непростих обставинах. Отже, Нафтогаз зібрав рекомендації для жителів Херсонської, Запорізької, Харківської, Донецької і Луганської областей, як їм передавати показання лічильників, та яким чином вони можуть розраховуватись за спожитий газ.
Адже попри те, що ці території знаходяться під окупантами, Нафтогаз продовжує постачати природний газ тамтешнім жителям. А отже, вони мають за нього розраховуватись.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Як передавати показання газових лічильників?
Жителі окупованих територій мають передавати їх так само, як і решта українців: з 1 по 5 число кожного наступного місяця за попередній.
Зробити це можна одним із таких способів:
- за допомогою скриньок, що розташовані по місту (для передачі показань лічильників газу);
- особисто звернутися до офісу облгазу;
- через контролерів, які відвідують домогосподарства клієнтів;
- через родичів / друзів, які мають доступ до чатботів або телефону облгазу.
Дещо складніше буде розрахуватись за газ, хоча й для розрахунків є декілька способів, і клієнти можуть обрати найзручніший з них.
Як жителям окупованих територій розраховуватись за спожитий газ?
Це можна зробити таким чином:
- в особистому кабінеті my.gas.ua;
- за допомогою чатбота GASUA у Viber, Telegram або месенджері Facebook;
- через платіжні системи Portmone, EasyPay, Приват24, iPay, Apple Pay, Google Pay;
- через сайти банків та їхні мобільні додатки;
- у відділеннях банків чи Укрпошти (якщо така опція доступна у вашому регіоні);
- передати номер особового рахунку близький людині, що проживає на підконтрольній уряду території.
Газопостачальна компанія просить жителів окупованих територій за можливості розраховуватись за спожите блакитне паливо. При цьому, щоб у подальшому, коли українські війська звільнять ці території, не виникало зайвих питань щодо оплати газу, Нафтогаз радить своїм клієнтам зберігати квитанції щодо оплати газу.
"Звертаємо вашу увагу, якщо окупаційна влада змушує користуватися рублем для розрахунків за газ — спробуйте ігнорувати ці вимоги й не оплачувати такі послуги. Якщо немає жодної іншої можливості, розрахунки рублями не будуть вважатися колабораціонізмом", - попередив своїх клієнтів Нафтогаз.
Нагадаємо, українцям розсилають платіжки за газ із гіганськими сумами. Нафтогаз роз'яснив споживачам, де шукати правди.