На ринку – обвал цін на овочі: помідори та огірки будуть дешевими недовго

На аграрному ринку відчутно подешевшали ціни на овочі. Огірки та помідори радують покупців новими цінниками. Але розслаблятись споживачам свіжої городини не варто: низькими ціни залишаться недовго, Будь-якого дня вони знову можуть стрімко піти вгору. І вже ніхто не гарантує, що вони цього сезону будуть дешевшими.

На ринку – обвал цін на овочі: помідори та огірки будуть дешевими недовго - today.ua

Що спровокувало зниження цін на овочі, і може змусити їх знову рости, розповіли аналітики проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти".

За тиждень, що минає, в країні стрімко впали ціни на овочі. Продавцям доводилося переписувати цінники по кілька разів за тиждень. Зрештою зараз у супермаркетах ціни на огірки стартують від 20 гривень за кілограм, а ціни на помідори – від 40 гривень. А на ринку ці овочі можна знайти ще дешевше.

Експерти пояснюють таке різке зниження цін на овочі збільшенням пропозиції на ринку. У продаж активно почали надходити як тепличні овочі, так і ґрунтова городина. І це, звісно, не могло не призвести до падіння цін.

На ринку – обвал цін на овочі: помідори та огірки будуть дешевими недовго

Однак аналітики не можуть поручитись, що така ситуація триватиме довго. Адже останніми днями в регіонах, де вирощують овочі, склалися несприятливі погодні умови. Так, в Одеській області через спеку багато насаджень помідорів отримали сонячні опіки, що призведе до зниження їхньої врожайності. А в інших регіонах із великими насадженнями огірків і помідорів, навпаки, пройшли потужні зливи із градом та буревіями, понівечивши значні площі з овочевими культурами.

Через це в будь-який день ціни на овочі знову можуть стрімко піти вгору. Отже покупцям розслаблятись не на часі. І тим, хто планує запастись на зиму овочевими консервами, не варто відкладати похід на ринок.

Нагадаємо, восени в країні очікують значного зростання цін на продукти. Отже експерти радять українцям дещо закупити заздалегідь.