До осені в Україні очікують великого зростання цін на продукти: що варто купити про запас

До кінця серпня та у першій декаді вересня в Україні знижуватимуться ціни на сезонну продукцію. Зокрема, мають подешевшати сезонні овочі та фрукти. При цьому позасезонні продукти дорожчатимуть. Вже до кінця серпня суттєво зростуть ціни на хліб, олію та молочну продукцію.

До осені в Україні очікують великого зростання цін на продукти: що варто купити про запас - today.ua

Таку динаміку цін на українському ринку продовольства прогнозує член економічного дискусійного клубу Олег Пєндзін.

Сезонна продукція в найближчі кілька тижнів лише дешевшатиме на ринку. Подорожчання сезонних овочів і фруктів може розпочатися приблизно з середини вересня, каже економіст.

А щодо сільгосппродукції, яка не так жорстко прив'язана до збирального сезону, як овочі та фрукти, то в цьому сегменті подорожчання буде відчутним вже у найближчі два-три тижні. Таким чином, вже до кінця серпня ціни на вироби з борошна, а також на м'ясо, молочну продукцію та олію злетять приблизно на 15%, прогнозує експерт. Це при тому, що продовольчий кошик у порівнянні з минулим роком і так уже подорожчав на 34%. До осені в Україні очікують великого зростання цін на продукти: що варто купити про запас Олег Пендзін називає дві основні причини майбутнього подорожчання продуктів:

  • збільшення фіксованого курсу долара НБУ одразу на чверть;
  • розблокування портів, що дозволило українським аграріям розпочати активний експорт своєї продукції.

Щодо першої причини, то ціни на продукти частково зросли ще до зміни фіксованого курсу долара. Однак нова вартість американської валюти має їх підштовхнути ще більше.

Ще більш очевидним є подорожчання продуктів через збільшення обсягів експорту. Те, що раніше вимушено залишалося в Україні і тому продавалося за зниженими цінами, наразі пішло на експорт. Це неминуче призведе до подорожчання тієї ж олії та зерна всередині країни. Ну, а якщо подорожчає зерно, то виростуть і ціни на корми для тварин, що призведе до підвищення цін на м'ясо і всю молочку.

Таким чином, Олег Пендзін прогнозує, що до кінця року вартість продуктів у річному вимірі зросте більш ніж у півтора рази.

Поки цього не сталося, у розпорядженні українців є ще кілька тижнів, щоби поповнити свої запаси продуктів тривалого зберігання: олії, круп, цукру, борошна та макаронних виробів. Крім цього, найближчого місяця варто поклопотатися про овочеві та фруктові заготівлі на зиму.

Нагадаємо, вже найближчого тижня експерти прогнозують зростання цін на вершкове масло.

ДЖЕРЕЛОhvylya