Мобілізація в Україні: який випробувальний термін встановили для осіб без воєнного досвіду

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці, які бажають вступити до лав Збройних сил на контракт, мають пройти випробувальний термін. Лише після цього їх зможуть відправити на фронт. Про це йдеться у тексті закону №8169, схваленому Верховною Радою.

Мобілізація в Україні: який випробувальний термін встановили для осіб без воєнного досвіду - today.ua

Таким чином, закон про військову службу буде доповнено ще однією статтею – "Випробний термін при прийнятті на військову службу за контрактом". Цей документ регламентуватиме проходження випробувального терміну перед взяттям на контактну службу.

У документі зазначається, що лише після успішного проходження випробувального терміну такі громадяни будуть занесені до штату. Спочатку командири мають оцінити профпридатність громадян, після чого вони зможуть розпочати виконання реальних бойових завдань.

Мобілізація в Україні: який випробувальний термін встановили для осіб без воєнного досвіду

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

Скільки триватиме випробувальний термін

Відповідно до закону, тривалість адаптації громадянської людини до військової служби становитиме від одного до шести місяців. У той же час, для іноземних громадян, які захотіли служити у ЗСУ за контрактом, також буде встановлений випробувальний період, і він становитиме 2 місяці.

Випробувальний термін передбачено не для всіх майбутніх контрактників, а лише для тих, хто має нульовий досвід.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Деяких українців можуть одразу зарахувати на контрактну службу. Серед них – курсанти вищих військових навчальних закладів; учні військових навчальних підрозділів вищої освіти; громадяни, які раніше проходили строкову військову службу.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада збільшила військовий бюджет на 518 млрд гривень. На що планують направити цю суму, розповіла голова партії "Слуга народу".