Українцям, які захочуть вступити до лав ЗСУ на контрактній основі, доведеться пройти випробувальний термін. Відповідний законопроект було зареєстровано у Верховній Раді.
У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що він покликаний удосконалити деякі питання проходження військової служби. Інакше кажучи, випробувальний термін, який мають пройти майбутні контрактники, допоможе як посилити відбір на військову службу, так і підвищити її престижність.
Зокрема, планується встановити випробувальний термін для контрактників та збільшити терміни проходження військової служби за контрактом від 1 до 10 років, замість 6 місяців.
Якщо закон набуде чинності, то військовослужбовці чи призовники, які бажають перейти на контракт, спочатку проходитимуть випробувальний термін, який потім зарахують до терміну служби. Тривалість такого випробувального терміну для потенційних контрактників становитиме від 1 до 6 місяців.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Випробувальний термін не доведеться проходити таким категоріям громадян:
- курсантам вищих військових навчальних закладів;
- курсантам військових навчальних підрозділів вищої освіти;
- тим, хто раніше проходив військову службу.
Таким чином, випробувальний термін для служби у ЗСУ на контракті потрібно буде проходити громадянам, які раніше не служили в армії та не навчаються військових спеціальностей у вишах.
Також відомо, що термін служби для мобілізованих можуть скоротити до 1 року та надати право на відстрочку від подальшої мобілізації для людей, які відслужили цей термін. Відповідна петиція набрала 25 000 голосів і чекає на розгляд президентом.
Аргументом за скорочення терміну служби для мобілізованих є те, що деякі військовослужбовці зазнають прискореного зносу організму, швидке погіршення загального стану здоров'я через стрес, непередбачуваність, зміну харчування, порушений графік сну, навантаження, зазначає автор петиції.
Раніше повідомлялося, яке покарання чекатиме на переселенців-уклоністів, які "відсиджуються" на заході України.