Мобілізація в Україні триває попередньо до 19 лютого, але буде продовжена. Кого призиватимуть до лав ЗСУ, залежить від ситуації на фронті. Кожен військкомат має план за кількістю спеціалістів, яких потрібно призвати. Також після Нового року планується провести ротацію тих військових, які служать з лютого, тому очікується ще одна додаткова хвиля мобілізації.
Під мобілізацію підпадають чоловіки у віці від 18 до 60 років. Оскільки в Росії також тримає мобілізація, і мають призвати ще 200 000 військових, то відповідно графіки призову в Україні також змінюються.
Начальник управління штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач розповів, що потреби в мобілізації усіх військовозобов’язаних чоловіків зараз немає та найближчим часом не буде. Але у Верховній Раді ухвалюють закони про звільнення окремих категорій людей, які мобілізувалися після 24 лютого, і їх потрібно буде на когось замінити.
До територіальних центрів комплектування вже приходить набагато менше добровольців, які хочуть мобілізуватися, ніж на початку війни, але вони все одно є. Деяким із них відмовляють, адже хтось не підходить за станом здоров’я, хтось – за законодавством не підлягає призову.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
На фронті найбільше потребують кваліфікованих військових, ті які мали бойовий досвід в минулому, і яких не потрібно навчати.
Тих, хто раніше не служив, призивають лише до навчальних центрів для первинної підготовки. Вона триває мінімум місяць.
На більш вузькі спеціальності навчають довше. Наприклад, навідників, до двух місяців. Для висококваліфікованої спеціальності, зокрема, оператора дронів, потрібно навчатися від 3 місяців.
Горбач не розповів, скільки всього резервістів є в Україні, але наголошує, що пропорція приблизно така ж, як і в Росії.
Раніше повідомлялося, кого із безробітних призвуть до ЗСУ в першу чергу.