Загальна мобілізація: стало відомо, кого із безробітних призвуть до ЗСУ в першу чергу

В Україні продовжено дію воєнного стану до 19 лютого. Також проводитиметься загальна мобілізація чоловіків 18-60 років, які можуть нести службу. Стало відомо, кого з безробітних закличуть до ЗСУ в першу чергу.

Загальна мобілізація: стало відомо, кого із безробітних призвуть до ЗСУ в першу чергу  - today.ua

Військове командування України повідомило, що наразі немає необхідності проводити додаткові мобілізаційні заходи. Тому до армії закликають фахівців для доукомплектації військових частин.

Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач зазначив, що потрібні всі категорії та військово-облікові спеціальності. Насамперед відбирають особовий склад, який має досвід проходження військової служби. Цих військовослужбовців можуть направити безпосередньо до бойових військових частин.

Деякі українці мають броню від роботодавця. Однак, якщо їх звільнили з роботи, вони можуть бути мобілізовані.

Безробітні, які отримали повістки, мають у зазначену дату з'явитися до центру до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Із собою треба мати документи. За наявності – необхідно надати дані про право на відстрочку від призову. Якщо підстав для неї немає, українці проходять медкомісію, яка має визначити стан здоров'я та придатність до служби.

Загальна мобілізація: стало відомо, кого із безробітних призвуть до ЗСУ в першу чергу

У разі призову зареєстрованих безробітних на військову службу в ході мобілізації вони не можуть виконувати обов'язки, визначені законом зайнятості населення, зокрема, відвідувати центр зайнятості та шукати роботу. Військова служба визначається як зайнятість людини – він застрахований у системі загальнообов'язкового державного соцстрахування та сплачує державі податки. Чоловіки, яких призвали до армії, мають із документами від ТЦК звернутися до центру зайнятості для зняття статусу безробітних. Після цього їм припиняють виплачувати допомогу з безробіття.

Горбач нагадав, що решта військовозобов'язаних запасів, які не проходили військову службу, можуть бути призвані лише до навчальних військових частин та вищих навчальних військових закладів для перепідготовки як мінімум на місяць. Навчання складнішим спеціальностям проходить довше, після чого чоловіків направляють на службу.

Раніше повідомлялося, чи можлива в Україні мобілізація не за пропискою.