Мобілізація в Україні: які штрафи виписують призовникам за неявку до військкомату

Автор: Лобанова Єлизавета

Мобілізація в Україні триває до 20 травня, і повістки видають усім чоловікам віком від 18 до 60 років. Після отримання повістки громадянин зобов'язаний з'явитися до військкомату для перевірки особистих даних. За ігнорування повістки під час військового стану у нашій країні передбачено адміністративна і кримінальна відповідальності.

Мобілізація в Україні: які штрафи виписують призовникам за неявку до військкомату - today.ua

Після того, як ви приходите до військкомату за повісткою, вас спочатку поставлять на облік, уточнять особисті дані і швидше за все відпустять додому. Потім прийде повістка для проходження медкомісії, і лише після висновку лікарів про те, що людина справді підлягає мобілізації, її можуть направити на військову службу.

За неявку у військкомат за відсутності поважних причин українським законодавством передбачено адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Мобілізація в Україні: які штрафи виписують призовникам за неявку до військкомату

Популярні зараз

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Коли можна отримати штраф

  • якщо людині вперше вручили повістку для уточнення облікових даних або проходження медкомісії, а вона не з'явилася до військкомату, то на неї чекає штраф від 1 700 до 3400 грн (для посадових осіб — від 3 400 грн до 5 100 грн);
  • якщо чоловік отримав повістку вдруге протягом року і знову не прийшов у військкомат, це карається штрафом у розмірі від 3400 до 5100 грн (для посадових осіб - від 5100 грн до 8500 грн).

Кримінальна відповідальність загрожує тим громадянам, які проігнорують повістки втретє та вчетверте. Якщо чоловік пройшов медкомісію, і його офіційно визнали придатним до військової служби, але він не з'явився у військкомат, покарання буде у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

Раніше повідомляли, що суди почали карати українців за ухилення від мобілізації.