Українців почали карати за ухилення від мобілізації: суди ухвалили перші вироки

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні попередньо до 20 травня триває мобілізація та військовий стан. Призову, як і раніше, підлягають усі чоловіки віком від 18 до 60 років, які не мають відстрочки. Не секрет, що деякі громадяни незаконними шляхами намагаються уникнути призову або просто ігнорують повістки і не йдуть у військкомати. Суди вже почали ухвалювати перші вироки таким чоловікам.

Українців почали карати за ухилення від мобілізації: суди ухвалили перші вироки - today.ua

Так, у Мукачево Закарпатської області суд призначив три роки позбавлення волі батькові двох малолітніх дітей через те, що він відмовився від мобілізації.

Чоловік пройшов медкомісію та був визнаний придатним до служби у повному обсязі. Однак він письмово відмовився від призову на військову службу, оскільки на його утриманні перебувають двоє малолітніх дітей 6-ти років та 1,5 місяців. Дружина на момент вручення повістки була вагітною, а ще з ними проживає мати-пенсіонерка.

Таким чином, чоловік у цій родині годувальник, тож він і відмовився йти воювати. Суд взяв до уваги пояснення обвинуваченого та призначив йому три роки умовного строку.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Фахівці назвали моторне мастило, яке не можна заливати в двигун автомобіля з пробігом

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Українців почали карати за ухилення від мобілізації: суди ухвалили перші вироки

Нагадаємо, у січні 2023 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області виніс вирок ухилянту  від мобілізації, згідно з яким він отримав покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. У цьому випадку призовник не визнав своєї провини.

Мешканцю Хмельницької області суд також ухвалив вирок на три роки позбавлення волі за ухилення від призову. 49-річний чоловік, який перебував на військовому обліку, у період військового стану отримав повістку про відправку до військової частини для проходження військової служби, але не з'явився туди у вказану дату та час збору без поважних причин.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За законом, три роки позбавлення волі – це мінімальне покарання за статтею про ухилення від військової служби по призову під час військового стану.

Раніше повідомлялося, з яких причин військовозобов'язаним громадянам можуть скасувати броню від мобілізації.