Мобілізація в Україні: як оскаржити рішення ВВК щодо придатності до військової служби

Автор: Лобанова Єлизавета

Мобілізація в Україні попередньо триватиме до 20 травня. Заклику підлягають всі військовозобов'язані від 18 до 60 років. Проте їхня придатність до військової служби визначається лише під час проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Мобілізація в Україні: як оскаржити рішення ВВК щодо придатності до військової служби - today.ua

За словами юристів, рішення ВВК про придатність чи непридатність до служби завжди можна оскаржити, якщо на це є підстави.

Медична комісія призовника – обов'язковий етап мобілізації. Без її проходження військовозобов'язаних на фронт, і навіть на навчання, не відправлять.

Як оскаржити рішення ВВК

Якщо після перевірки здоров'я призовнику виписали хибний висновок, що він придатний до служби, а в нього фактично є серйозні проблеми зі здоров'ям та інвалідність, це рішення можна оскаржити. Для цього потрібно звернутися до ВВК вищого рівня та пройти додаткову медкомісію.

Популярні зараз

Працюючі пенсіонери не отримають у травні доплати за стаж: названа причина

Українцям з низькими пенсіями призначили доплату: хто та скільки отримуватиме

В українців вилучатимуть житло для потреб ЗСУ: що відомо про компенсацію

В Україні запровадять новий документ для військовозобов'язаних, - Генштаб ЗСУ

Мобілізація в Україні: як оскаржити рішення ВВК щодо придатності до військової служби

Домогтися перегляду лікарського вердикту можна й у судовому порядку. Для цього необхідно вказати причину перегляду висновку ВЛК та додати результати попередніх комісій.

До компетенції суду не входить перевірка здоров'я, тому призовникові слід надати медичні висновки як доказову базу для розгляду справи.

Відповідно до вимог чинного законодавства, призовники підлягають медичному огляду, після якого кожен лікар комісії записує до облікової картки призовника висновок про придатність (тимчасову непридатність або повну непридатність) до строкової військової служби, дату огляду та підписує висновок із зазначенням свого прізвища та ініціалів та скріплює печаткою.

За результатами медичного огляду лікар-член призовної комісії приймає підсумкове рішення про придатність призовника за станом здоров'я до військової служби та служби у тому чи іншому роді військ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Поки призовник не отримає статусу придатного до служби, його забрати воювати не можуть. У разі тимчасової непридатності, яка триває півроку, потрібно потім заново проходити медкомісію та підтверджувати свій статус.

Раніше повідомлялося, хто із призовників згідно із законом може проходити службу за місцем проживання.