Мобілізація в Україні: хто може проходити службу за місцем проживання

Мобілізація в Україні попередньо триватиме до 20 травня. Під призов, як і раніше, підлягають усі громадяни у віці від 18 до 60 років, які не мають відстрочки від служби. При цьому є категорії громадян, які можуть проходити військову службу лише за власним бажанням та місцем проживання.

Мобілізація в Україні: хто може проходити службу за місцем проживання - today.ua

Адвокат Ростислав Кравець розповів, про кого йдеться. За словами правозахисника, згідно зі ст. 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", деякі категорії осіб можуть проходити військову службу лише добровільно за власним бажанням та за місцем проживання.

Хто може проходити службу за місцем проживання

До таких громадян входять:

  • особи з інвалідністю;
  • багатодітні батьки;
  • батьки дітей з інвалідністю та тяжкохворих дітей.

Мобілізація в Україні: хто може проходити службу за місцем проживання

При цьому Кравець наголосив, що найчастіше на практиці такі військовослужбовці не служать за місцем проживання. Але вони мають право звернутися до керівництва та перейти на службу ближче до дому.

Наприклад, призовник прописаний на Львівщині, а його відправили воювати під Слов'янськ на Донеччині. За бажанням він може звернутися з відповідним рапортом до командира частини, вказавши, що має служити лише у регіоні, де зареєстрований. І його за законом мають перевести туди. Однак, як відбувається на практиці, ніхто не знає.

Раніше повідомлялося, чи підлягають мобілізації засуджені ухилянти.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net