В Україні загальна мобілізація та військовий стан тривають попередньо до 20 травня. Українці, які не мають проблем зі здоров'ям чи інших причин на звільнення від призову, можуть бути мобілізовані. Проте є категорії громадян, щодо яких діють деякі винятки. Серед них – багатодітні батьки.
Адвокат Віолета Монастирська розповіла, як відбувається мобілізація багатодітних сімей.
Згідно з українським законодавством, багатодітною вважається сім'я, в якій подружжя перебуває у законному зареєстрованому шлюбі, проживає разом і виховує трьох і більше дітей.
Крім того, сім'я вважається багатодітною, якщо трьох і більше дітей самостійно виховує лише хтось один із подружжя (батько чи мати).
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
До складу багатодітної сім'ї також входять діти, які навчаються на денній чи дуальній формі здобуття освіти в установах загальної середньої, професійної, професійної передвищої та вищої освіти, — до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років (це передбачено статтею 1 Закону України (Про охорону дитинства).
Чи можуть мобілізувати багатодітних батьків
Що ж до мобілізації багатодітних батьків, то адвокат Віолета Монастирська зазначає, що відповідно до статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" на законних підставах не можна мобілізувати тих осіб, які мають право на відстрочку від мобілізації .
А така категорія людей, як жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до 18 років, не підпадають під обов'язкову мобілізацію. Однак вони можуть бути призвані на службу за власним бажанням та рішенням ВВК.
На сьогоднішній день право на відстрочку від мобілізації, окрім багатодітних батьків, мають також:
- заброньовані на підприємствах, організаціях чи установах працівники;
- особи, чиї близькі родичі мають І та ІІ групу інвалідності;
- опікуни осіб, які потребують постійного догляду відповідно до висновку лікарської комісії;
- працівники та службовці ЗС України, Нацполіції, Нацгвардії України, ДПСУ та СБУ;
- студенти денної та дуальної форми навчання.
Раніше повідомлялося, що в Україні даватимуть офіцерські звання військовим без вищої освіти.