Загальна мобілізація: в Україні даватимуть офіцерські звання військовим без вищої освіти

Автор: Марченко Любов

В Україні другий рік триває повномасштабна війна і загальна мобілізація військовозобов'язаних громадян. Незабаром українське військо може поповнитися великою кількістю нових молодших командирів, які отримають офіцерські звання, не маючи вищої освіти. Зате вони матимуть безцінний бойовий досвід.

Загальна мобілізація: в Україні даватимуть офіцерські звання військовим без вищої освіти   - today.ua

Верховна Рада ухвалила законопроект №8339, яким внесено зміни до статті 20 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", повідомив голова  фракції "Слуги народу" Давид Арахамія.

"Війна виховала нових командирів. Ще рік тому багато хто з них жив цивільним життям. Не всі мали військову освіту чи диплом університету. Але зараз вони мають бойовий досвід, якого не мають офіцери країн НАТО", - написав нардеп у своєму Telegram.

Зміни до закону дозволять комплектувати ЗСУ в особливий період офіцерами, які не закінчували профільних військових вишів і взагалі не мають вищої освіти. Отже, тепер офіцерські погони зможуть давати українцям, які здобували свою військову "освіту" та засвоювали командирські навички безпосередньо на полі бою.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Загальна мобілізація: в Україні даватимуть офіцерські звання військовим без вищої освіти

Як відомо, зараз українська армія відчуває гострий дефіцит саме молодших командирів, людей із молодшим офіцерським званням. Але, щоб виховати справжнього бойового офіцера, здатного швидко орієнтуватись в обстановці та приймати грамотні рішення безпосередньо на полі бою, потрібно немало часу.

Та й не всі випускники із військовим дипломом мають здібності до керівництва людьми в екстремальних ситуаціях. А поповнення офіцерських лав військовими із безцінним бойовим досвідом має вирішити проблему кадрового голоду у ЗСУ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Я впевнений, що досвідчені бійці стануть новою військовою елітою України. І дрібні формальності не повинні гальмувати їхню кар’єру", - підсумував Арахамія.

Нагадаємо, у Міноборони розповіли про мобілізацію жінок-медиків: кого призивають та на яких умовах.