Мінцифри розпочало реєстрацію на безкоштовне навчання IT-спеціалістів: як проходить відбір

Автор: Марченко Любов

Мінцифри оголосило про початок реєстрації претендентів на безплатне навчання IT-спеціалістів. Проте оголошене безплатне навчання може виявитись ще й безнадійним. Вже з першого дня реєстрації почали надходити скарги від претендентів, що програма не завантажується або просто не дає пройти реєстрацію.

Мінцифри розпочало реєстрацію на безкоштовне навчання IT-спеціалістів: як проходить відбір  - today.ua

Грандіозними планами щодо масового навчання IT-спеціалістів поділився ще у червні прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Очільник уряду тоді упевнено пообіцяв, що Україна вже цьогоріч підготує за кошти грантів 60 тисяч нових IT-спеціалістів. Причому усе це навчання мало бути безкоштовним для самих курсантів. Мовляв, гроші на це вже є, залишилось тільки провести відбір серед компаній, які навчатимуть українців і заодно освоюватимуть грантівські кошти.

Отже, численні претенденти запаслись терпінням і почали чекати анонсованої реєстрації на навчання. Щоправда, згодом голова Мінцифри Михайло Федоров збив їхні апетити, заявивши, що спочатку оберуть для навчання лише одну тисячу претендентів. А вже далі буде видно. Втім, і за таких умов кожен розраховував потрапити до тієї заповітної тисячі і з нетерпінням чекав на початок реєстрації.

"Подати заявку дуже просто. На платформі проєкту оберіть школу та освітню програму. Потім перейдіть на сайт школи та подайте заявку. Відбір студентів буде проводити школа, в тому числі шляхом тестування та співбесіди. З переліком необхідних документів можна ознайомитись у розділі FAQ та на сайтах шкіл", - йдеться у повідомленні від Мінцифри.

Популярні зараз

Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією

Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші

Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру

Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС

Однак уже перший день оголошеної реєстрації приніс майбутнім підкорювачам IT-всесвіту масу розчарувань. Люди не можуть не те що зареєструватись, а навіть завантажити програму для реєстрації. Про це свідчать коментарі під публікацією Мінцифри.

"Доброго дня! Платформа проекту не відкривається",

"Та ж проблема. сайт не завантажується
будь ласка додайте на курс Дизайна UI/UX",

"Доброго дня, неможливо записатися на курс- бо сайт не завантажується - тому прошу вас добавити мене в ручну на курс по FrontEnd", - пишуть претенденти на навчання.

Щоправда під тими коментарями відразу з'явився ще один – від добродія без аватарки, і з закритим профілем:

"Ахах, ну насмішив. Почекайте доки сайт завантажиться і почитайте що там потрібно для реєстраціі. За вас це робити ніхто не буде. А якщо на це не спроможні, то вам рано в ІТ ))".

Мінцифри розпочало реєстрацію на безкоштовне навчання IT-спеціалістів: як проходить відбір

Щоправда, декому усе ж вдалося завантажити програму реєстрації. І навіть пройти її частину. Аж доки справа не дійшла до реєстрації в Binance User ID.

"Це обов'язкове поле, його оминути неможливо. Під час реєстрації програма вимагає верифікації клієнта. Для цього слід завантажити скап-копію посвідчення особистості (у переліку – водійські права, ID-картка або звичайний паперовий паспорт), а також зробити селфі, аби пройти повну верифікацію. Але зареєструватись через паперовий паспорт не вдається. Система не розпізнає клієнта і відправляє його на повторну верифікацію. І так – по колу", - розповів претендент на ім'я Сергій, якого аж ніяк не можна назвати комп'ютерним "чайником".

Отже, "дуже простий" процес реєстрації, як його уявляє Мінцифри, виявився направду зовсім не простим. А тим часом, на реєстрацію відведено лише два тижні. Тому цілком ймовірно, що пробити мур вередливої програми, яка пропускає далеко не кожного, вдасться не всім. Мабуть, саме так і відбуватиметься відбір претендентів на навчання.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, на некоректну роботу програм скаржаться не лише клієнти Мінцифри, але й інших державних підрозділів, де треба проходити реєстрацію.

Нагадаємо, в середині січня цього року було здійснено масову хакерську атаку на українські державні інтернет-ресурси, у тому числі й на портал "Дія", що є улюбленим дітищем і гордістю Мінцифри. Незабаром їхню роботу було відновлено. Але стався витік особистих даних багатьох українців. "Дія" тоді запевнила українців, що витік був не від неї. А дані, які з'явились у вільному доступі, були викрадені набагато раніше і з інших ресурсів.

Головне