У Мінцифри розповіли про злив персональних даних українців з порталу “Дія“

У Мінцифри розповіли про те, чи причетний портал "Дія" до зливу персональних даних українців. "Дія" до цього нібито не причетна. А всі дані, які можуть мати хакери, скомпільовані ними з багатьох джерел, які були злиті ще до 2019 року.

У Мінцифри розповіли про злив персональних даних українців з порталу “Дія“ - today.ua

Про це авторитетно заявили у Мінцифри. Прес-служба Мінцифри заспокоїла громадян, що жодного зливу персональних даних українців з порталу "Дія" внаслідок атаки хакера 14 вересня немає і бути не може.

Нагадаємо, в ніч із 13 на 14 вересня було здійснено найбільшу за останні 4 роки хакерську атаку на низку державних веб-ресурсів, включаючи і портал державних послуг "Дія". Деякі з атакованих ресурсів зловмисникам вдалося зламати, включаючи і "Дію". Проте жодного витоку даних із "Дії" не сталося, оскільки на її сервері не зберігаються персональні дані українців. "Дія" лише служить сполучною ланкою з іншими ресурсами. У Мінцифри розповіли про злив персональних даних українців з порталу “Дія“ Принаймні, так це пояснили широкому загалу чиновники Мінцифри. Однак у Мережі постійно з'являються оголошення щодо продажу персональних даних українців, нібито злитих саме з "Дії". Зокрема, якийсь зловмисник виставив на хакерському форумі RaidForums пропозицію про продаж персональних даних 2,6 млн українців, які були нібито викрадені саме з порталу "Дія". Він готовий продати ці дані усім масивом лише за 15 тисяч доларів.

Це та інші подібні оголошення спричинили занепокоєння серед користувачів "Дії". Люди побоюються, що їхні персональні дані дійсно опинилися в загальному доступі і можуть бути використані третіми особами для розкрадання коштів з їхніх рахунків або для інших протиправних цілей.

Однак у Мінцифри стверджують, що хакер блефує: жодне зливання даних з "Дії" неможливе. А все, що він має у своєму розпорядженні – це результати більш ранніх розкрадань даних з інших сайтів, які були зламані до 2019 року.

"Всі персональні дані знаходяться під надійним захистом у держреєстрах. А оголошення про можливість купити дані, отримані після злому 14 січня, є аферою: шахраї продають старі дані, скомплектовані з багатьох джерел, злитих до 2019 року", - повідомила прес-служба Мінцифри.

Крім того, і сама атака, яка, ймовірно, була здійснена з Росії, мала на меті не так викрадення особистих даних, як дискредитацію критичної інформаційної інфраструктури України. Ця атака є не що інше, як один із елементів гібридної вони.

"Такі оголошення мають на меті не лише залякати суспільство. А ще дестабілізувати ситуацію в Україні, зупинивши роботу державного сектора", - переконані в Мінцифри.

У програмі "Дія" незабаром з'явиться "єЗахист"

У свою чергу, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що вже найближчим часом захист "Дії" посилять, щоби ні в кого не виникало навіть намірів на злам цього порталу. А в користувачів не виникало думки про можливість зливу даних через "Дію".

"Ми прийняли рішення запустити найближчим часом послугу "єЗахіст" у додатку "Дія", де кожен українець зможе дізнатися базові правила кібербезпеки, в яких реєстрах є інформація про них. Наступним кроком буде запуск сервісу, де кожному українцеві надходитиме повідомлення, коли чиновник перевіряє ваші дані у реєстрі", - розповів Федоров.

Нагадаємо, українцям розповіли, як через додаток "Дія" можна повернути до магазину куплений товар.

ДЖЕРЕЛОdelo.ua