Міненерго закріпило фіксований тариф на електроенергію до серпня

Кабмін 29 червня продовжив дію положення про спецобов'язки (ПСО) на оптовому ринку електричної енергії для населення до 1 серпня. Це означає, що вартість електроенергії для побутових споживачів ще на місяць залишиться на рівні 1,68 грн за кВт · год.

Міненерго закріпило фіксований тариф на електроенергію до серпня - today.ua

З даною ініціативою виступило Міністерство енергетики. Нові тарифи повинні були переглянути вже у липні, але у відомстві вирішили потягнути час, щоб визначитися з правильними цінами. Тарифи хочуть диференціювати таким чином, щоб захистити соціально вразливі верстви населення, і при цьому забезпечити підприємства генерації можливістю модернізувати застарілі виробничі потужності.

У кінці квітня Кабмін продовжив дію ПСО до 30 червня. Міненерго весь цей час думало над новою моделлю ПСО, адже у разі скасування механізму ПСО ціна на електроенергію для населення відразу ж зрівняється з ціною для промисловості, яка майже вдвічі дорожче - 3,5 грн за кВт · год. Цього у відомстві допустити не хочуть, тому доведеться шукати компромісний варіант. Міненерго закріпило фіксований тариф на електроенергію до серпня Швидше за все, нові тарифи на електроенергію будуть залежати від обсягу споживання. Ті, хто буде споживати більше 100 кВт · год електроенергії, відповідно, будуть платити більше, а для бідних громадян тариф знизять.

Раніше в Міненерго заявляли, що хочуть залишити пільговий тариф на електроенергію для населення.

ДЖЕРЕЛОubr.ua