Тарифи на електроенергію в Україні змінять: в Міненерго назвали нові терміни

Тарифи на електроенергію в Україні уряд обіцяв переглянути з 1 липня, але Міненерго ініціювало продовження терміну дії чинного ПСО до 1 серпня. Це означає, що в липні тариф на електроенергію для побутових споживачів залишиться колишнім -1,68 гривні за кіловат-годину.

Тарифи на електроенергію в Україні змінять: в Міненерго назвали нові терміни - today.ua

Ситуація, що склалась на ринку електроенергії у травні-червні не дає поки можливості адекватно спрогнозувати тариф для населення. До 1 серпня Міненерго сподівається визначитися з новими цінами.

Нещодавно міністр енергетики Герман Галущенко обіцяв представити нову модель спеціальних зобов’язань на ринку електроенергетики, але й досі нових ПСО так і немає, а отже з новими цінами щось не так.

Тарифи на електроенергію в Україні змінять: в Міненерго назвали нові терміни

У разі скасування механізму ПСО, ціна на електроенергію для населення відразу ж зрівняється з ціною для промисловості, що майже вдвічі дорожче - 3,5 грн за кВт · год. Наприклад, в разі споживання 500 кВт · год на місяць сума в платіжці збільшилася б з 840 до 1750 грн. Для більшості населення України така сума просто непідйомна.

Саме тому компанії "Енергоатом" і "Укргідроенерго" продовжують стримувати тарифи на електроенергію для населення і надалі буде їх регулювати. Але зараз потрібно визначитися з моделлю, за якою встановлюватимуть тарифи для населення з 1 серпня. Скоріше за все, залежати тарифи будуть від обсягу споживання. Ті, хто споживатиме більше електроенергії, відповідно, платитимуть більше. Таким чином, бідні українці будуть захищені державою.

Нагадаємо, раніше в Міненерго заявляли, що хочуть залишити пільговий тариф на електроенергію громадянамю

ДЖЕРЕЛОkmu.gov.ua