М'ясо, овочі та сири: стало відомо, які продукти подорожчають перед новорічними святами

В Україні прогнозують зростання цін на деякі продукти напередодні новорічних свят. Зокрема, подорожчають основні складові святкового продуктового кошика, такі як овочі, сири, ковбаси та інші м'ясо-молочні продукти. Незважаючи на війну, люди готуватимуться до Нового року та накриватимуть хоча б скромний, але святковий стіл.

М'ясо, овочі та сири: стало відомо, які продукти подорожчають перед новорічними святами - today.ua

Сировари розраховують на збільшення продажів своєї продукції у грудні та планують підняти ціни на сири. Провідні виробники сирів вже виставляють супермаркетам вищі цінники на провідні сорти. 

Відомо, що молоко в Україні дорожчає через скорочення сировини. Тому не лише сири, а й інша молочка до кінця року ще здорожчає.

М'ясо, овочі та сири: стало відомо, які продукти подорожчають перед новорічними святами

Ціни на м’ясо також зростуть насамперед через скорочення поголів’я. Багато тваринницьких підприємств було знищено через бойові дії. Частина ферм залишилася на окупованих територіях. Ще частина зараз змушені працювати на генераторах в умовах відключень електроенергії, що також впливає на здорожчання продукції. Цінники виростуть не лише на м'ясо, а й ковбаси, сосиски та іншу м'ясопереробну продукцію.

Не омине подорожчання й овочі. Через підвищення вартості зберігання зимових овочів на фоні подорожчання та відключень електроенергії, фермери цього року заклали менше врожаю на зберігання. На початку грудня в Україні вже почала дорожчати цибуля. Продукт низької та середньої якості вже практично розпродано. Рітейлери запланували підвищення відпускних цін на товар, який підходить для тривалого зберігання.

Раніше повідомлялося, що в Україні зростають ціни на соняшникову олію, сіль та цукор.

ДЖЕРЕЛОnikopolnews.net