Латвія змінить правила перебування для українських біженців: яке нововведення почне працювати з 1 січня

Латвія змінила деякі правила перебування для українських біженців. Зокрема, з 1 січня 2024 року громадяни України, які працюють в Латвії, повинні будуть в обов'язковому порядку відвідувати заняття з латиської мови. Таке рішення ухвалила Комісія Сейму з оборони, внутрішніх справ і запобігання корупції.

Латвія змінить правила перебування для українських біженців: яке нововведення почне працювати з 1 січня - today.ua

Представники асоціації "Хочу допомогти біженцям" зазначили, що мовні курси мають зробити більш доступними для громадян, бо наразі попит на них є, але курсів не так багато.

В Асоціації також підкреслили, що набагато важливіше забезпечити доступність курсів, оскільки попит на них є, але наразі курси недоступні.

Також українським біженцям в Латвії продовжили термін отримання матеріальної допомоги до 30 червня 2023 року. Попередньо остаточна дата, коли українцям має надаватися фінансова допомога, було 31 грудня поточного року. Однак Комісія Сейму з оборони, внутрішніх справ і запобігання корупції в другому читанні продовжила цей термін.

Латвія змінить правила перебування для українських біженців: яке нововведення почне працювати з 1 січня

Також поправки Комісії передбачають, що держава продовжить надавати житло українцям, які його потребують, але не довше ніж до 30 червня 2023 року.

Домогосподарства в Латвії, які прихистили українців, можуть отримувати компенсацію у розмірі 100 євро на місяць за першу особу, що проживає, і 50 євро на місяць за кожну наступну людину, але не більше 300 євро на місяць.

Що стосується виплат, то громадяни України, які отримали у Латвії тимчасовий захист, можуть отримувати одноразову допомогу у розмірі 272 євро на дорослого і 190 євро на дитину, а також додаткову щомісячну допомогу у розмірі 109 євро на дорослого члена сім'ї та 76 євро на кожного наступного члена сім'ї.

Раніше повідомлялося, що у Польщі перестали виплачувати фінансову допомогу біженцям з України.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua