Долар по 50 гривень: експерт дав новий прогноз щодо вартості валюти на 2023 рік

Курс долара у 2023 році цілком може перевалити за позначку 50 грн/долар. Важко робити прогнози на наступний рік, але більшість експертів переконані, що гривня девальвуватиме.

Долар по 50 гривень: експерт дав новий прогноз щодо вартості валюти на 2023 рік - today.ua

Кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський прогнозує, що середньорічний курс долара у Держбюджеті-2023 на рівні 42,2 гривень із девальвацією до 45,8 гривень є оптимістичним сценарієм, наступним кроком стане фактичний курс 50 гривень за долар.

За словами експерта, зараз курс готівкової валюти суттєво відрізняється від офіційного курсу, і протягом року цей відрив може суттєво збільшитися. А все тому, що курс готівкової валюти не фіксований як курс безготівкової валюти, а валютні обмеження на ринку готівкової валюти значно менші.

Долар по 50 гривень: експерт дав новий прогноз щодо вартості валюти на 2023 рік

Робити прогнози по курсу складно, оскільки економічна ситуація країни багато в чому залежить від ситуації на фронті та всіх наслідків війни. Реалістичність середньорічного курсу 42,2 грн за долар буде залежати від того, наскільки виправдаються макроекономічні прогнози уряду, зокрема про зростання ВВП на 2-3% за рік та інфляцію до 2% на місяць.

Також на курс долара на початку 2023 року впливатимуть:

  • допомога від іноземних партнерів;
  • політика НБУ щодо утримання балансу між попитом та пропозицією на готівкову валюту, рівень облікової ставки та офіційного курсу;
  • проведення реформ, своєчасність бюджетних виплат, компенсації за пошкоджене майно тощо;
  • скорочення безробіття, розвиток ринку праці, зростання доходів громадян;
    міцність та розвиток банківської сфери, зокрема, кредитних та депозитних програм.

Раніше банкір Ганна Золотько зробила свій прогноз щодо курсу гривні в Україні після війни.

ДЖЕРЕЛОunian.net