Скільки коштуватиме гривня після війни: банкіри спантеличили прогнозом

Після війни аналітики не прогнозують суттєвої зміни вартості української національної валюти. Найімовірніше, гривня помірно девальвуватиме. Проте обвалу національної валюти не повинно бути. Для цього немає ніяких передумов. Водночас, на курсові коливання гривні будуть впливати різні чинники.

Скільки коштуватиме гривня після війни: банкіри спантеличили прогнозом - today.ua

Яка доля чекає на українську національну валюту після війни, розповіла банкір Анна Золотько.

Військові експерти схиляються до думки, що війну вдасться завершити приблизно до середини 2023 року. Природно – переможно для України. Однак українцям не варто розраховувати, що після перемоги Україна відразу стане процвітаючою країною, а її валюта зміцниться і більше не девальвуватиме.

Шлях повоєнного відновлення буде довгим і непростим. І всі мінливості цього шляху відображатимуться на курсі національної валюти. Тому коливання курсу з тенденцією до повільного зниження будуть звичним явищем. Проте для обвалу гривні передумов не видно.

"Якщо припустити, що війна завершиться влітку, енергетична криза, спричинена ракетними обстрілами, буде майже подолана, ситуація на валютному ринку теоретично має залишатися стабільною", - прогнозує Анна Золотько.

Скільки коштуватиме гривня після війни: банкіри спантеличили прогнозом

На курс гривні найбільше впливатимуть дві тенденції: імпорт та експорт. Причому імпорт переважатиме, тому що післявоєнне відновлення країни вимагатиме масових закупівель за кордоном, а отже, країна відчуватиме гостру потребу в іноземній валюті, і тиск на гривню зростатиме.

Водночас, валютних надходжень від експорту буде недостатньо, щоб задовольнити запити ринку в доларах та євро. Але при цьому ситуацію можуть врятувати іноземні інвестиції, які мають ринути в Україну після війни.

"Після завершення війни та отримання гарантій миру інвестиційна привабливість України буде як ніколи висока. А отже, цілком імовірно, що платіжний баланс зрештою виявиться позитивним, хоча поки що про це говорити зарано. Приплив іноземних інвестицій стимулюватиме зміцнення гривні", - пояснила Золотько.

Нагадаємо, стало відомо, скільки коштуватиме долар у січні.