Компенсація за зруйноване житло: стало відомо, як українці обиратимуть міста для життя

Автор: Лобанова Єлизавета

Українцям, які втратили свої будинки через війну в Україні, виплачуватимуть компенсацію за зруйноване житло. Крім того, вони зможуть самі обирати, де хочуть отримати нову житлову площу. Однак при виборі нового місця проживання варто враховувати один важливий нюанс.

Компенсація за зруйноване житло: стало відомо, як українці обиратимуть міста для життя - today.ua

Згідно із законопроектом № 7198 про відшкодування зруйнованого та пошкодженого житла, нові будинки будуватимуться на тих же ділянках, де розміщувалися зруйновані будівлі. Йдеться як про приватні будинки, так і багатоповерхівки.

Постраждалих українців не обмежують щодо нового місця проживання, і вони можуть переїхати до нового будинку в іншому місті. Проте, обраний населений пункт повинен відповідати населеному пункту, де людина жила до війни. Зокрема, ціна квадратного метра та кількість населення у місті мають бути ідентичними. Якщо, наприклад, мешканець Бердичева захоче переїхати до Києва, йому доведеться доплатити за нове житло. Механізми доплати урядом ще розглядаються.

Під час визначення компенсації за зруйноване житло діятиме основне обмеження: відшкодуванню підлягатиме не більше 150 квадратних метрів житла. Хто втратив більш просторі будинок або квартиру і захоче їх відновити, то решту витрат повинен буде взяти на себе.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, розмір компенсації за зруйноване житло буде пропорційний долі грошей, яку вклав у нього власник.

Раніше повідомлялося, що компенсацію за зруйноване під час війни житло можна отримати у спадок.

Головне