Компенсацію за зруйноване під час війни житло можна отримати у спадок: хто має право

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці, чиє житло було зруйновано чи пошкоджено внаслідок військових дій, матимуть право на компенсацію матеріальних втрат. Крім того, компенсацію можна буде отримати у спадок, якщо власник житла загинув. Тоді право на виплати від держави отримують його спадкоємці.

Компенсацію за зруйноване під час війни житло можна отримати у спадок: хто має право - today.ua

Лідер партії "Слуга народу" Олена Шуляк розповіла про подробиці нового законопроекту №7198, який регулює питання передачі компенсації за зруйноване житло родичам власника нерухомості.

Згідно з документом, якщо загиблий власник склав заповіт на нерухомість, що була зруйнована, то право на спадкування мають особи, зазначені у цьому заповіті.

Якщо ж заповіту немає, то успадкування відбувається за стандартною процедурою згідно із законом, і спадкоємці отримують право на успадкування у порядку черги.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Першочергове право на спадок мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця і народжені після його смерті, а також той із подружжя, який його пережив, та батьки.

У другій черзі – рідні брати та сестри спадкодавця, його бабуся та дід як з боку батька, так і з боку матері. У третю чергу – дядько та тітка спадкодавця. У четверту – особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менше п'яти років до часу відкриття спадщини. У п'яту – інші родичі спадкодавця до шостого ступеня спорідненості включно, причому родичі ближчого ступеня спорідненості усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня спорідненості.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У новому законопроекті також сказано, що власники зруйнованого російськими окупантами житла зможуть самостійно обрати, де хочуть отримати відбудоване житло – у своєму місті, або іншому.

Нагадаємо, як подати заявку на компенсацію за втрачене житло у додатку "Дія".