Пшеничне і житнє борошно все рідше використовується українськими пекарями для випічки хліба. За останній рік ціни на зернові культури, зокрема на пшеницю, виросли на 25%. У зв'язку з цим для виробництва хліба використовуються інші аналоги борошна. Незважаючи на це, хлібобулочні вироби продовжують дорожчати.
За словами аналітика Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлани Литвин, в структурі собівартості хліба борошно складає близько 50%. Разом зі зростанням цін на інші складові собівартості хліба це і стало причиною подорожчання продукту.
Крім традиційного пшеничного і житнього борошна, пекарі стали все частіше використовувати гречане, кукурудзяне, спельтове, тощо. За рахунок здешевлення цього інгредієнта виробники хочуть урізноманітнити асортимент хліба і отримати додатковий дохід за рахунок великої маржинальності.
Варто врахувати, що смакові якості готового хліба, булок та інших хлібобулочних виробів залежать не тільки від борошна, а й від якості дріжджів, води, олії, тощо. При виробництві хліба використовуються також яйця, молоко, сухофрукти, ванілін ... І всі ці інгредієнти можуть впливати на його смак. Зміна якості одного з компонентів тягне за собою зміну смаку всього борошняного виробу.
Раніше повідомлялося, що в Україні в пшеничне борошно будуть додавати вітамінні домішки.