В Україні у пшеничне борошно додаватимуть домішки: навіщо це потрібно

Автор: Марченко Любов

В Україні у пшеничне борошно для населення додаватимуть домішки. Кажуть, це робитимуть задля зміцнення і збереження здоров'я українців. Таким чином хочуть компенсувати нестачу вітамінів в організмі більшості пересічних громадян, які не мають грошей на збалансовану дієту.

В Україні у пшеничне борошно додаватимуть домішки: навіщо це потрібно - today.ua

Відповідний законопроект №5657 "Про фортифікацію борошна" зареєстрований у Верховній Раді. Ініціатори законопроекту сподіваються, що таких захід дозволить не лише зміцнити здоров'я українців, але й сприятиме поліпшенню демографічної ситуації в Україні.

Якщо цей законопроект буде ухвалено, то в Україні проводитимуть так звану фортифікацію борошна, призначеного для випічки. Причому вона буде обов'язковою для всіх виробників. Фортифікацію здійснюватимуть для пшеничного борошна вищого і першого сортів. Його збагачуватимуть фолієвою кислотою.

"Фолієва кислова – це вітамін В9 або Вс, що впливає на кровотворення, стимулює утворення еритроцитів та лейкоцитів, знижує вміст холестерину у крові. При авітамінозі розвивається недокрів'я", - пише Вікіпедія.

Популярні зараз

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

В Україні у пшеничне борошно додаватимуть домішки: навіщо це потрібно

Фолієва кислота вкрай необхідна жінок у період вагітності і дітей у період раннього дитинства, коли відбувається інтенсивний ріст і розвиток організму. Брак цього вітаміну може призвести до утворення і росту ракових клітин у дітей в період їхнього інтенсивного росту. Отож, значення цього вітаміну важко переоцінити.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Законопроект передбачає правові засади збагачення борошна, а також визначає відповідальність виробників за його недотримання. Законопроектом також передбачений поетапний перехід виробників до процесу фортифікації борошна.

Він відбуватиметься таким чином:

  • для виробництв із потужністю понад 150 тон зерна на добу - з 1 січня 2022 року;
  • з потужністю від 50 до 150 тон зерна на добу - з 1 липня 2022 року;
  • з потужністю менше 50 тон зерна на добу - з 1 січня 2023 року.

Нагадаємо, українське зерно масово бракують за кордоном, особливо у Китаї. Претензій до якості зерна в імпортерів немає, але українським виробникам закидають недотримання фітосанітарних норм.