В Україні на фоні загальної мобілізації активно йде набір до Гвардії наступу. Охочих вступити до бригад добровольців налічується вже 23 000 осіб. Міністр Ігор Кліченко розповів, скільки платитимуть бійцям Гвардії, і коли вони розпочнуть виконувати бойові завдання.
Вже нині деякі новобранці проходять необхідне навчання. Вони отримують форму, екіпірування та виїжджають на тренувальні полігони.
"По-перше, ми вже готові комплектувати і наступні бригади, тому що справді дуже багато наших громадян, які хочуть вступити до "Гвардії наступу". А по-друге, ми чудово розуміємо, що йде війна і що ми матимемо, у тому у тому числі і санітарні втрати, і поранених людей потрібно буде кимось замінювати", – сказав міністр.
За словами міністра, підрозділи Гвардії наступу проходитимуть ротацію. Тому має вистачати людських сил, щоб давати бійцям відпочивати. Саме для цього і набирають бійців. Усіх бажаючих обов'язково запишуть та дадуть змогу проявити себе на службі.
Добровольці, які подають анкети на вступ до "Гвардії наступу", повинні самі вибрати бригаду, в якій хочуть служити. Таких бригад вісім, їх виробляють з урахуванням елементів, що вже мають бойовий досвід. До складу цих формувань входять військові, які брали участь у бойових діях, зокрема у деокупації Київщини, Харківщини, Херсонщини.
Формувати "Гвардію наступу" МВС вирішило через велику протяжність лінії фронту після обговорення цього питання з верховним головнокомандувачем.
На сьогоднішній день мінімальна зарплата бійців у місцях постійної дислокації складає 25 тисяч гривень. Надалі розмір окладу визначатиметься районом перебування конкретної людини та веденням бойових дій.
"Тобто ця сума – це база. Але, наприклад, якщо говорити про громадянина, який був майором, він одразу отримає пару тисяч за звання. Відповідно, від посади людини також залежатиме, яким буде її грошове забезпечення", – пояснив Клименко.
Раніше повідомлялося, що таке цільова мобілізація, і хто підпадає під її дію.