Цільова мобілізація: що це таке, і хто підпадає під її дію

Автор: Марченко Любов

Після закінчення військових дій на території нашої країни в Україні може бути оголошено цільову мобілізацію. Мобілізованих громадян залучатимуть до робіт з відновлення зруйнованих об'єктів інфраструктури та житлових об'єктів у населених пунктах, які найбільше постраждали від воєнних дій.

Цільова мобілізація: що це таке, і хто підпадає під її дію - today.ua

Про умови проведення цільової мобілізації, а також про те, хто може бути до неї залучений, йдеться у законі "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності у сфері довкілля та цивільного захисту на період дії воєнного стану та у відновлювальний період". Цей документ був прийнятий ще на початку війни, у березні 2022 року.

Цільову мобілізацію оголошує президент. Такий вид мобілізації не передбачає участі у воєнних діях. До робіт з відновлення зруйнованих населених пунктів залучатимуться сили цивільного захисту за сприяння рятувальних служб.

Крім того, в рамках цільової мобілізації до відновлювальних робіт залучатимуть дорослих працездатних громадян, які не підлягають призову до ЗСУ, та які не мають медичних протипоказань до діяльності такого роду.

Популярні зараз

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Названі знаки Зодіаку, життя яких значно покращиться у травні

В Україні за останній рік стало більше мільйонерів: Гетманцев озвучив деталі

Громадяни, які потрапили під цільову мобілізацію, виконуватимуть такі роботи:

  • ліквідувати наслідки воєнних дій на теренах населених пунктів;
  • брати участь у відновленні об'єктів критичної інфраструктури;
  • визначати населені пункти, де необхідно провести роботи з розмінування місцевості;
  • маркувати небезпечні території.

Цільова мобілізація: що це таке, і хто підпадає під її дію

При цьому самі громадяни, які потрапили під цільову мобілізацію, не займатимуться розмінуванням територій. Це – завдання військових. А вони зможуть виконувати свою роботу з відновлення після розмінування місцевості.

У ході цільової мобілізації можуть використовуватися як добровольці, які самі подадуть заявку для участі у відновлювальних роботах, так і спеціально мобілізовані громадяни. У разі відриву їх від основної роботи за ними зберігатимуть робоче місце, а також середню зарплату, яку вони отримували.

Добровольці, які бажають взяти участь у цільовій мобілізації та у повоєнному відновленні країни, можуть уже зараз подавати заявки. Щоб узяти участь, потрібно заповнити відповідну форму, яку можна знайти за таким посиланням:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeYY21MZSZz8gllUbx8RBmleY0hj7myMtm1tOvhEBNjjoUBTQ/viewform

Нагадаємо, поки в країні триває війна, деякі військові пропонують відновити строкову службу в армії та поповнювати ЗСУ молодими чоловіками призовного віку (від 18 до 27 років), які пройшли військову підготовку на строковій службі.