Екоподаток на генератори заплатять не всі: про що потрібно знати власникам енергоприладів

Автор: Лобанова Єлизавета

Генератори за останні кілька місяців стали найпопулярнішою покупкою українців, разом із павербанками та ліхтариками. Через те, що вартість генераторів далеко не дешева, покупцям варто знати деякі нюанси їх експлуатації. 

Екоподаток на генератори заплатять не всі: про що потрібно знати власникам енергоприладів - today.ua

Якщо обсяг викиду вуглекислого газу (СО2) генератора не перевищує 500 тонн на рік, то сплачувати екоподаток за енергоприлад не потрібно. Таким чином, якщо генератор придбано для використання в приватному будинку, такий обсяг за рік не нагоряє. Щодо підприємств, то тут треба контролювати питання.

За словами голови фінансового та податкового комітету Верховної Ради Данила Гетьманцева, простим громадянам не потрібно сплачувати екологічний податок із дизель-генераторів. Чиновник пояснив, що згідно зі ст. 240.7 ПК України не є платниками за викиди суб'єктів, які здійснюють такі викиди СО2 не більше ніж 500 тонн на рік.

Екоподаток на генератори заплатять не всі: про що потрібно знати власникам енергоприладів

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

В українському парламенті на сьогоднішній день працюють над законопроектом, який дозволить підприємцям зберігати до 2 тонн пального без зобов'язання отримувати ліцензію або інші дозвільні документи.

Також відомо, що українцям спростили процедуру ввезення генераторів з-за кордону. На період дії військового стану генератори та інші енергоприлади дозволили ввозити без декларації про відповідність та маркування знаком відповідності технічним регламентам. Оскільки в Україні швидко закінчуються генератори, а попит високий, то багато громадян замовляють прилади з-за кордону, зокрема, з сусідньої Польщі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Від сплати податку також звільнено електричні перетворювачі, трансформатори, електричні акумулятори, електричні водонагрівачі та обігрівачі.

Раніше повідомлялося, який бензин потрібно заливати в генератор, щоб він не зламався.