Який бензин потрібно заливати у генератор, щоб він не зламався

Українці через відключення електрики, спричинені ударами російських окупантів по об'єктах енергетичної інфраструктури, активно купують та використовують генератори. Сьогодні ми розповімо, яким бензином потрібно заправляти бензинові генератори, щоб їхня робота була стабільною, ефективною та довговічною.

Який бензин потрібно заливати у генератор, щоб він не зламався - today.ua

Перш за все потрібно сказати, що якщо генератор працюватиме на бензині з невеликим октановим числом, його ресурс може помітно знизитися. Це у кращому випадку. У гіршому випадку такий дорогий пристрій може зламатися. Низькооктановий бензин повністю не згорає та залишає на стінках нагар.

Зазвичай у генераторах рекомендують використовувати бензин А-92. Він підходить за своїми властивостями, і до того ж коштує значно дешевше, ніж бензин А-95 і тим більше преміальний А-95.

Після початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ в Україну, українські АЗС практично повністю припинили продавати бензин А-92. Проте останнім часом він повернувся у продаж.

Бензин найкраще купувати на перевірених АЗС. Справа в тому, що під час війни в нашій країні побільшало палива поганої якості. Були навіть скарги на якість дизельного палива, чого раніше не було.

Який бензин потрібно заливати у генератор, щоб він не зламався

При використанні бензинового генератора необхідно враховувати кілька факторів. Наприклад, будь-який бензин має термін придатності. Чим довше він зберігається – тим гірші його характеристики, знижується октанове число. В Україні бензин повинен мати гарантійний термін зберігання не менше ніж 6 місяців, але не більше 1 року. Найкраще зберігати паливо в металевих каністрах при температурі 15-20 градусів (наприклад, у льоху). Вони повинні бути щільно закритими та не піддаватися впливу ультрафіолетових променів.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, як українці можуть оформити грошову компенсацію за покупку генераторів.