В Україні змінили умови нарахування матеріальної допомоги одиноким матерям та малозабезпеченим сім'ям. Тепер виплати цим двом категоріям населення призначатимуться навіть за наявності заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску з боку роботодавця.
Відповідні зміни були внесені до урядової постанови щодо надання окремих видів грошової допомоги, пільг та житлових субсидій.
У документі наголошується, що навіть якщо роботодавець одного з членів сім'ї не платив за нього ЄСВ у розмірі не менше мінімального, сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, грошова допомога самотній матері чи малозабезпеченій сім'ї все одно призначатиметься.
На сьогоднішній день розмір допомоги одиноким матерям дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. На дітей віком до 6 років – це сумма 2272 грн; на дітей віком від 6 до 18 років – 2833 грн.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Допомога малозабезпеченим сім'ям призначається, якщо середньомісячний сукупний дохід менший за прожитковий мінімум для сім'ї.
Допомога малозабезпеченим сім'ям в Україні призначається на 6 місяців. Цей період може бути продовжений за заявою представника сім'ї за умови дотримання певних вимог, зокрема підтвердження низького доходу.
Для призначення допомоги малозабезпеченим сім'ям необхідно звернутися за місцем зареєстрованого чи фактичного проживання до:
- органів соціального захисту населення (якщо це орган соціального захисту населення райдержадміністрації, то тільки поштою чи електронною формою через відповідні веб-сайти);
- органів виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідного територіального товариства;
- центру надання адміністративних послуг.
Раніше повідомлялося, що в Україні хочуть урізати соціальну допомогу деяким одиноким матерям.