Допомогу ВПО можуть скасувати через численні випадки шахрайства, - Мінсоцполітики

Автор: Марченко Любов

Через військові дії в Україні багатьом людям зі східних регіонів довелось покинути свої оселі і переїхати до центральних та західних областей. Держава здійснює підтримку внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, надається щомісячна фінансова допомога ВПО. Але останнім часом почастішали випадки шахрайства, коли люди необґрунтовано отримують виплати. Тому деяким громадянам виплати можуть скасувати.

Допомогу ВПО можуть скасувати через численні випадки шахрайства, - Мінсоцполітики - today.ua

Грошовий ресурс держави наразі досить обмежений. Через це будуть здійснюватись перевірки місць проживання внутрішньо-переміщених осіб. Таку новину сповістила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович під час ефіру телемарафону.

Оксана Жолнович пояснила, що через обмеженість фінансових ресурсів держава має допомагати лишетим, хто дійсно опинився у складних життєвих обставинах. Наразі Україні доводиться повністю покладатись на допомогу держав-партнерів, щоби здійснити соціальні виплати.

"Сьогодні в нас, як у держави, є обмежений ресурс. Ми користуємося позиками від міжнародних партнерів для того, щоби покрити усі соціальні видатки й, відповідно, мусимо дуже економно їх витрачати, і дуже ретельно ставитися до того, кому ми їх віддаємо, щоб адресна допомога була тим людям, які її потребують", – розповіла  Оксана Жолнович.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

Допомогу ВПО можуть скасувати через численні випадки шахрайства, - Мінсоцполітики

Вдатися до перевірок внутрішньо переміщених осіб довелось через непоодинокі випадки шахрайства. Є громадяни які просто їдуть до інших областей і там реєструються як ВПО. Після цього вони повертаються додому та починають отримувати соціальні виплати. Національна соціальна сервісна служба є органом контролю соціальних виплат, і саме нею будуть здійснені перевірки громадян зареєстрованих як ВПО.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Національна соціальна сервісна служба буде здійснювати перевірки, чи справді людина, яка декларує, що вона є внутрішньо переміщеною в певному регіоні, насправді є внутрішньо переміщеною, чи справді вона там проживає, чи справді кошти витрачаються на те, на що вони задекларовані. Тільки з цих міркувань такі перевірки є заплановані", – повідомила Жолнович.

Нагадаємо, малозабезпечені громадяни можуть отримати субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Для цього потрібно бути зареєстрованим за місцем проживання або мати договір про оренду житла. Але ВПО можуть подати заявку на субсидію, навіть не укладаючи договору з орендодавцем про винайм житла.