Субсидії на комуналку: на які виплати можуть розраховувати українці, які залишилися без газу та опалення

Субсидії українцям з 1 жовтня виплачує Пенсійний фонд. Громадяни, яким було призначено допомогу до війни, як і раніше, отримуватимуть виплати на свій банківський рахунок або через пошту, навіть якщо комунальні послуги їм надаються не у повному обсязі.

Субсидії на комуналку: на які виплати можуть розраховувати українці, які залишилися без газу та опалення - today.ua

Якщо українці проживають на територіях, де тимчасово відсутнє газопостачання, або опалення, то субсидії в них не заберуть. Але для розрахунку розміру житлових субсидій в опалювальний сезон таким домогосподарствам застосовуються інші соціальні нормативи.

Тисячі українців внаслідок збройної Росії залишилися без централізованого постачання теплової енергії та поставок природного газу і використовують побутові електроприлади для обігріву житлових приміщень. Відповідно, рахунки за електроенергію будуть більшими, тому для таких споживачів встановлені інші розміри нормативів.

Субсидії на комуналку: на які виплати можуть розраховувати українці, які залишилися без газу та опалення

З розміром даних нормативів можна ознайомитись у Постанова КМУ від 6 серпня 2014 р. № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування".

Зазначені розрахунки здійснюються на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи та акта про відсутність централізованого постачання теплової енергії та/або природного газу, який надається органом місцевого самоврядування.

Після закінчення строку отримання житлової субсидії у поточному опалювальному періоді, її автоматично перепризначають на наступний період. Виняток становлять  домогосподарства, у складі яких є внутрішньо переміщені особи.

Нагадаємо, українці зможуть отримувати субсидію на тверде паливо та рідкий газ, якщо подадуть заявку до 30 листопада 2022 року.

ДЖЕРЕЛОgazpravda.com.ua