Долар - по 60 гривень: з'явився новий прогноз курсу валют

Автор: Марченко Любов

Долар може стрімко зрости до 45, а то й до 60 гривень. Усе залежить від того, чи відпустить НБУ фіксований курс долара. Якщо це станеться найближчим часом, то курс долара може за день вирости майже вдвічі.

Долар - по 60 гривень: з'явився новий прогноз курсу валют - today.ua

Такий прогноз щодо курсу валют дав економічний експерт Олексій Кущ.

З одного боку, для економіки кепсько, що НБУ не відпускає фіксований курс долара, запроваджений ним ще 24 лютого. Зараз існує три курси валют для різного вжитку: фіксований офіційний, безготівковий міжбанківський та готівковий ринковий.

Та, як тільки НБУ відпустить фіксований курс, може початися стрімка девальвація гривні. Причому почнеться вона з міжбанківського ринку, переконаний аналітик. Про це він пише у своєму Facebook.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Експерт переконаний, що відправною точкою девальвації національної валюти та її рушійною силою завжди виступає саме міжбанківський валютний ринок. Він першим реагує на чутки, причому дуже імпульсивно. А вже після того, курс починає лихоманити в усіх сегментах ринку.

"Причин тут кілька — це спекуляція отриманим від НБУ рефінансуванням на валютному ринку, а також психологічна залежність міжбанку від чуток та слів", - відзначає експерт.

Долар - по 60 гривень: з'явився новий прогноз курсу валют

Він також називає кілька ймовірних сильних подразників, які можуть і могли спровокувати миттєве зростання курсу долара до 45 гривень, а то й набагато вище.

"Наприклад, заява Лукашенка про напад, і курс протягом дня з 35 стає 45, початок військових дій на кордоні з Білоруссю — і курс 60. Втрата Лисичанська — і курс 40. Зараз такого немає з однієї простої причини — фіксований курс гривні", - каже експерт.

Отже відмова від фіксованого курсу долара 29,25 грн та запровадження ринкового міжбанківського курсу долара може обернутися саме такими наслідками.

Однак і збереження фіксованого курсу, встановленого НБУ, також шкодить економіці країни, переконаний Кущ. В особливо невигідному становищі опинилися експортери, які втрачають на такому курсі значні суми виручки. А імпортерам, навпаки, таке обмеження на руку.

Для того, щоби зменшити втрати експортерів, можна підвищити офіційний курс долара та знову його зафіксувати – приблизно на рівні 31-32 гривень. Водночас в обмінних пунктах слід запровадити "курсовий коридор", вище якого долар не має права сягнути, а для банків на готівковому ринку обмежити маржу, наприклад, 5 відсотками, радить експерт.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Звісно, це – не ринок і не ринковий курс. Однак в умовах війни така регуляція із поступовим ослабленням фіксованого курсу долара цілком допустима, вважає Олексій Кущ.

Нагадаємо, нещодавно він пронозував, що вже до середини літа (тобто до середини липня) курс долара досягне 40 гривень. Тому експерт радить українцям запасатися доларами.

Головне