Долар по 45 грн: банкіри розповіли, що буде з курсом валюти та інфляцією до кінця року

Автор: Лобанова Єлизавета

Курс долара в Україні у перші місяці 2023 року демонструє свою стабільність, проте ситуація може змінитись. На сьогоднішній день середній курс становить 38-39,5 грн/долар, а до кінця року він може досягти 45 грн/долар.

Долар по 45 грн: банкіри розповіли, що буде з курсом валюти та інфляцією до кінця року - today.ua

Середній курс долара на початок 2023 року встановлено на рівні 37,9 грн/долар, а середній курс на кінець року становитиме 41,3 грн. При цьому максимальний курс може сягнути 45 грн/долар, йдеться в консенсус-прогнозі українських економістів.

Прогноз розробили вісім різних компаній та держінститутів, серед них Concorde Capital, Dragon Capital, Сенс Банк, Oxford Economics, ICU, Центр економічних досліджень, Morgan Stanley та German Economic Team.

Щодо інфляції, то очікується середнє зростання цін на 16,9%. При цьому експерти заклали коридор на рівні від 14,5 до 18,7%. При цьому в Мінекономіки озвучили більш негативний прогноз: 24% до кінця року. Це значно менше, ніж роком раніше, але все ще досить високий рівень зростання цін.

Популярні зараз

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Омолоджуючі зачіски для жінок за 50: стильні варіанти на прикладі зірок Голлівуду

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

Долар по 45 грн: банкіри розповіли, що буде з курсом валюти та інфляцією до кінця року

Такий економічний показник, як ВВП у 2023 році може скоротитися на 0,1%, що буде мало відчутно. При цьому є оцінки від падіння до 4,6% до зростання на 5,5%. Говорити про стабілізацію економіки ще зарано. Війна триває, багато підприємств та бізнес зупинили роботу, інфраструктуру потрібно відновлювати, і все це позначиться на ВВП в тому числі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Сьогодні попит на гривню зростає і банкам доводиться продавати більше валюти. Також на зміцнення гривні впливають низька інфляція на початку року, стабільне надходження фінансової допомоги від міжнародних партнерів, експортний виторг від аграріїв, зниження обсягів енергетичного імпорту.

Раніше банкіри розповіли, скільки коштуватиме валюта до кінця цього тижня.